Przeczytaj w weekend

Gra o tron - ci aktorzy sami zgłosili swoją kandydaturę do Emmy? Intrygujące pogłoski

Ciekawe pogłoski płyną do nas z zagranicznych portali. Jak się okazuje, troje aktorów z Gry o tron osobiście zgłosiło swoją kandydaturę do Emmy - i każdy z nich otrzymał nominację.

Ciekawe pogłoski płyną do nas z zagranicznych portali. Jak się okazuje, troje aktorów z Gry o tron osobiście zgłosiło swoją kandydaturę do Emmy - i każdy z nich otrzymał nominację.

Michalina Reda
Michalina Reda
Tagi:  Emmy 2019 

Gra o tron zmiotła konkurencję jeśli chodzi o nominacje do Emmy - hit HBO będzie walczył o statuetki we wszystkich najważniejszych kategoriach, w tym także za najlepszych aktorów (zarówno pierwszo- jak i drugoplanowych). Tymczasem dziś, na dwa dni po ogłoszeniu oficjalnej listy nominacji, do sieci trafiły intrygujące pogłoski - jak dowiedzieli się dziennikarze The Hollywood Reporter, troje aktorów z Gry o tron samodzielnie - bez pomocy nadawcy - zgłosiło swoje kandydatury do statuetki Emmy. I co najlepsze - każdy z nich otrzymał nominację.

Informacja została potwierdzona - swoją kandydaturę do statuetki osobiście zgłosili Gwendoline Christie (Brienne), Carice van Houten (Melisandre) i Alfie Allen (Theon Greyjoy) - zostali oni nominowani odpowiednio w kategoriach: Najlepsza aktorka drugoplanowa, Najlepsza aktorka gościnna i Najlepszy aktor drugoplanowy. Jest to ciekawy przypadek, bowiem w znacznej większości przypadków za kwestię zgłoszenia kandydatury odpowiada stacja - tutaj: HBO. Jak wiadomo, w przypadku pozostałych aktorów z obsady - w tym Sophie Turner, Maisie Williams, Leny Headey, Nikolaja Costera-Waldau, Kita Haringtona i Emilii Clarke - to właśnie HBO wykonało papierkową robotę i przesłało odpowiednie dokumenty do komisji, przedstawiając ich jako swoich najmocniejszych członków obsady. Wynika z tego, że stacja nie brała nawet pod uwagę kandydatury trojga wspomnianych aktorów, co zmusiło ich do wzięcia spraw w swoje ręce (by samodzielnie zgłosić się do rozpatrzenia w kategorii nominowanych, każdy z aktorów musiał zapłacić "wejściowe" w wysokości 225 dolarów).

Sytuacja, w której aktor zgłasza się samodzielnie, nie jest łamaniem żadnych reguł ani też nie jest czymś niespotykanym - niemniej jednak, bardzo rzadko zdarza się, by tacy kandydaci rzeczywiście dostali się na listę. Nominowanych wyłania Akademia Telewizyjna, co oznacza, że aplikacje Christie, van Houten i Allena zrobiły na jurorach duże wrażenie, nawet mimo tego, że nie zostali poleceni przez HBO.

Co sądzicie o tej sytuacji? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: thehollywoodreporter.com / zdjęcie główne: HBO

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV