„Wakacje w protektoracie” – powstał reality show o życiu pod okupacją nazistów

W Czechach stworzono reality show o tytule "Wakacje w protektoracie", który wzbudza wielkie kontrowersje na całym świecie.

W Czechach stworzono reality show o tytule "Wakacje w protektoracie", który wzbudza wielkie kontrowersje na całym świecie.

Adam Siennica

Adam Siennica

"Wakacje w protektoracie" to reality show, w którym uczestnicy wybrani z 400 zgłoszeń, mają żyć jako rodzina pod okupacją nazistów. Producenci twierdzą, że przesłuchania były rygorystyczne, aby można było być pewnym, że wybrani mogą przetrwać ten program.

Wszystko osadzone jest w realiach 1939 roku, kiedy to naziści okupowali ten kraj. Uczestnicy muszą zmierzyć się z tym, z czym musieli prawdziwi ludzie w tamtych czasach - głodem, prześladowaniami czy nalotami oraz przesłuchiwaniami przez Gestapo.  Niemców oraz ich informatorów psujących życie bohaterom programu grają profesjonalni aktorzy.

- Inspirowałam się przerażającymi historiami z czasów wojny opowiadanymi mi przez moich dziadków, którzy żyli w małym miasteczku w górach. Chciałam, aby ludzie zobaczyli trudy życia zwyczajnych ludzi, którzy muszą przejść piekło, by przeżyć pod nazistowską okupacją. Interesująco wyglądają ludzie muszący podejmować decyzje pod taką psychologiczną presją i przed kamerami - mówi reżyser programu Zora Cejnkowa.

Celem programu jest pokazanie zwyczajnym ludziom, jak wyglądało życie w tamtych czasach. A żeby to wszystko było jak najbardziej wiarygodne, zatrudniono do pracy historyków oraz architektów. Przy programie pracowali też psychologowie. Zwycięzca dostanie milion koron.

23 maja zadebiutował pierwszy odcinek i najwyraźniej oglądał się dobrze, bo nie ma informacji o rychłym wyrzuceniu programu z ramówki. Ma on mieć 8 odcinków.

Na program i stację telewizyjną spadła wielka krytyka choćby za to, że trywializują tragedie II wojny światowej. Niektórzy zastanawiają się, jaki będzie kolejny krok współczesnej telewizji, gdybając, że może to być "Big Brother Auschwitz".

Pierwszy odcinek pojawił się na YouTube i można go obejrzeć poniżej:

Źródło: cinemablend.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV