W ostatnich latach filmy komiksowe ugruntowały swoją pozycję jako odrębny gatunek kinowy, najpopularniejszy pośród hollywoodzkich widowisk wysokobudżetowych. Z tego też powodu oddzielnie i obszernie zapowiadamy je na 2017 rok.
Filmy komiksowe 2017 roku stanowić będą zapewne
najlepsze filmy akcji i
najlepsze komedie, jakie przyjdzie nam oglądać. Poniższa zapowiedź ma jednak formę eksperymentalną, inną niż dotychczasowe, dlatego też należy się słowo wstępu. Jeśli szukacie jedynie czytelnej ściągawki kiedy i co wychodzi, to możecie przejść od razu na ostatnią stronę, gdzie znajdziecie krótkie podsumowanie. Na stronie 2. opisane są filmy komiksowe, które nie są ekranizacjami superbohaterskimi, na 3. animacje komiksowe, a dalej już obszernie zapowiadamy kinowe przygody trykociarzy. Aby było czytelnie, na każdej stronie znajdziecie jeden film opisany (z małymi wyjątkami) wg. następującego klucza:
Fabuła – krótki opis i fabularna zapowiedź, oficjalnie podane streszczenie.
Gwiazda – jedna osoba (aktor, reżyser, scenarzysta, etc) związana z produkcją, na którą należy zwrócić szczególną uwagę. Z różnych przyczyn.
Przełom – mniej znany artysta związany z projektem, dla którego potencjalnie może to być przełom w karierze. Nazwisko, którego powoli możemy się już uczyć.
Zwiastun – jeśli jest dostępny, zwiastun produkcji, jeśli nie to inny materiał promocyjny.
Oczekiwania – nasze oczekiwania wobec filmu, możliwie realistyczne i odnoszące się do znanych już informacji. Innymi słowy: scenariusz optymistyczny.
Scenariusz pesymistyczny – nasze luźne spekulacje na temat tego, co może pójść źle, gdzie mogą wystąpić problemy, albo jak może skończyć film w najgorszym przypadku.
Podstawowe informacje – reżyser, scenarzysta, obsada i odgrywane postacie. Bonusowo ciekawostki.
Premiera – jeśli nie zaznaczono inaczej, aktualna polska data premiery. Jeśli takowej brak, to podana jest data światowa, lub przybliżona.
Galeria – zbiór przykładowych i najładniejszych zdjęć promocyjnych, jakie zostały udostępnione.
Jeśli nie odpowiada Wam taka formuła, to przypominam, że na ostatniej stronie znajdziecie zwięzłą i czytelną rozpiskę. A jeśli macie akurat chwilę/ochotę, żeby poczytać i podyskutować, to jedziemy z tematem!
PS.
Tekst otrzymał aktualizację, ponieważ jak trafnie zauważyliście w komentarzach, brakowało w nim ekranizacji komiksu frankofońskiego (jedna interesująca pozycja) i mangi (komiksu japońskiego). Z racji jednak, iż anime stanowi bogaty temat na osobny artykuł, dodaliśmy tu jedynie dwa filmy aktorskie, oparte na mandze, ale produkowane w USA. Szukajcie ich na stronie 2.
Strony:
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h