Pixels” to z pozoru typowy film o inwazji obcych na Ziemię. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że najeźdźcami są… postacie z kultowych gier wideo, które chcą zamienić nasz świat w tytułowe piksele. Z kim będą mierzyć się: Peter Dinklage, Josh Gad, Michelle Monaghan i Adam Sandler? Przybliżamy wirtualnych bohaterów filmu, odnosząc się do wielu znakomitych gier, które królowały na automatach i konsolach w latach 80. i 90. poprzedniego stulecia. Oto oni:

„PAC-MAN”

Prawdopodobnie najbardziej popularna gra w całej produkcji "Piksele", której tytułowy bohater sieje spustoszenie w Nowym Jorku już w zwiastunie filmu. Jego początki datowane są na 1980 rok. Twórcą gry jest Japończyk Toru Iwatani, który również pojawia się w filmie. Na samym początku w "Pac-Mana" można było grać tylko na automatach do gier, ale później produkcja pojawiała się na wielu osobistych sprzętach do grania, takich jak Atari 2600, C64, NES czy PC. Tytułowy Pac-Man to tak naprawdę żółta kulka zjadająca białe kulki w wielkim labiryncie. Zadanie utrudniają duszki. Jeśli natrafimy na któregoś z nich, tracimy jedno życie. Każdy poziom (a było ich łącznie 255) rozgrywa się na tej samej planszy, ale w grze istniał poziom trudności, sprawiający, że za każdym razem przejście planszy stawało się coraz trudniejsze.

[video-browser playlist="727861" suggest=""]

„Asteroids”

Jedna ze starszych gier tworzonych przez firmę Atari, która pojawiła się na automatach już w 1979 roku. W kolejnych latach powstawały wersje na inne sprzęty, w tym na ZX Spectrum, Amigę, Nintendo czy nawet PlayStation i Game Boya. Produkcja ta jest do dziś niezwykle popularna, a do tego wciąż przyjemna w odbiorze. Gra polegała na sterowaniu statkiem kosmicznym i unikaniu zderzania z asteroidami (można było do nich strzelać i rozbijać je na mniejsze części); posiadała wiele poziomów, a co jakiś czas przed statkiem kierowanym przez gracza pojawiał się wielki statek obcych.

[video-browser playlist="727863" suggest=""]

„Frogger”

Nieskomplikowana gra zręcznościowa stworzona przez Konami i wydana w 1981 roku. Rozgrywka była niezwykle prosta: gracz musiał przeprowadzać żabę przez drogę i rzekę, tak by trafiła ostatecznie do domu. W kolejnych wersjach "Froggera" pojawiały się coraz bardziej zróżnicowane poziomy i ruchome przeszkody, jak np. kosiarki. [video-browser playlist="727865" suggest=""]

„Centipede”

Zręcznościowa gra z 1981 roku stworzona przez Atari, a zaprojektowana przez Eda Logga i Donę Bailey. Gracz musiał mierzyć się z wszelkiego rodzaju insektami, typu tytułowe stonogi, ale też pająki czy skorpiony. Każdy poziom kończył się w momencie wyeliminowania stonogi, która poruszała się w dół w kierunku gracza.

[video-browser playlist="727866" suggest=""]

„Galaga”

Kosmiczny shooter wydany w 1981 roku, będący jednocześnie sequelem „Galaxina”. Gracz sterował statkiem kosmicznym znajdującym się na dole ekranu. Co prawda można było tylko zmieniać strony z prawej na lewą, ale zarówno strzały, jak i poruszanie zostało przyśpieszone. Zwiększenie dynamiki sprawiło, że przeciwników eliminowało się z dużą przyjemnością. Kolejne poziomy pozwalały na niszczenie kolejnych obcych statków, podobnych do owadów.

[video-browser playlist="727869" suggest=""]

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj