Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement
 

Deadpool #04: Deadpool kontra SHIELD (2016)

Deadpool, Vol. 4: Deadpool vs. S.H.I.E.L.D.

Śr. ocena 9.5

Znasz tę książkę? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Najnowsza recenzja redakcji

Deadpool utrzymuje wysoką formę, dostarczając nam kolejny wyróżniający się na rodzimym rynku komiksowym album. Fabuła to idealna mieszanka szaleństwa i akcji.

Mimo lekkości, bezczelności i sprośności, seria od Deadpoolu stopniowo przechodzi ewolucję w stronę czegoś głębszego, a dzieje się to za sprawą wydarzeń opisanych w tomie Dobry, zły i brzydki, których konsekwencje obserwujemy w Deadpool kontra SHIELD. Nasz bohater niezmiennie rzuca żartami i z uśmiechem na ustach masakruje wszystko, co nawinie mu się pod rękę, teraz jednak dostrzegamy w nim coś jeszcze – tragizm i samotność, wynikające z jego stanu i sposobu życia. Gerry Duggan i Brian Posehn wykonali tu świetny ruch, bo przy czwartym komiksie z fabułą zakręconą jak impreza po kilkunastu piwach, taka formuła mogłaby stać się męcząca – ten nowy zwrot jednak każe nam spojrzeć na Wade’a w innym świetle, co dodaje całości nowego smaczku.

Choć, trzeba to podkreślić, mowa tu raczej o szczypcie, a nie kolosalnej zmianie, bo przez większość albumu wszystko rozgrywa się jednak po staremu, na co najlepszym dowodem jest paradujący po kartach komiksu w samych gatkach wkurzony Crossbones, odgrywający pamiętną scenę ze Strażników Alana Moore’a. Tylko gdzieś pod powierzchnią czuć zmianę, a i sam Deadpool jest jakby bardziej wkurzony, niż beztrosko wesoły, jak wcześniej.

Tytuł albumu jest przy tym nieco mylący. Bo Deadpool wcale nie walczy z SHIELD, a ledwie z jednym agentem. Jasne, wysoko postawionym, ale też po stronie Wade’a staje znany fanom Kinowego Uniwersum Marvela agent Coulson, który robi za całą armię. Można więc liczyć na efektowność: i się ją dostaje.

Deadpool #04: Deadpool kontra SHIELD - okładka
Źródło: Egmont

Kto więc szuka żartów, akcji, nawiązań do popkultury i wątków poplątanych jak słuchawki po kilku minutach w kieszeni spodni, dostanie to, a nawet więcej, w nowym albumie z serii. Najbardziej powinno podobać się jednak to, że scenarzyści zdradzają ambicje na jeszcze ciekawsze opowieści, zamiast stać w miejscu.

Pokaż całą recenzję
 

 

Powiązane Artykuły

naEKRANIE
1-

Najlepsze komiksy 2016 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze komiksy 2016 roku. Oto wydawnictwa, których jakości jesteśmy pewni, widzieliśmy je i polecamy.

Co o tym sądzisz?