Przeczytaj w weekend

Matteo Garrone

Matteo Garrone
 • Data urodzenia:

  15 października 1968 (50)
 • Miejsce urodzenia:

  Rzym, Włochy
 • Narodowość:

  Włoch
 • Zawód:

  reżyser, scenarzysta
 • Bio:

  Urodził się w 1968 roku, w Rzymie.
  Po ukończeniu Szkoły Artystycznej w 1986 roku rozpoczął pracę jako asystent operatora. Chwilę później całkowicie poświęcił się malarstwu, by ponownie powrócić do filmu.
  W 1996 roku Garrone wygrał Seacher D’Oro, nagrodę ufundowaną przez Nanniego Moreti za krótkometrażowy film „Silhouette”. Historia z tego filmu, stała się bazą jednej z trzech opowieści umieszczonych w debiucie długometrażowym „Terra di Mezza” z 1997 roku. Za ten film otrzymał specjalną nagrodę jury na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Filmowców w Turynie.
  Jego drugi film „Goście” zdobył nagrodę Kodaka na Festiwalu w Wenecji.
  Z kolei „Estate Romana” z 2000 roku, trzeci pełen metraż Garrone został zakwalifikowany do głównego konkursu na Festiwalu w Wenecji.
  Rok 2008 przyniósł niespodziewany i spektakularny sukces. „Gomorra” szturmem przeszła przez festiwale zdobywając niezliczone nagrody, między innymi: za najlepszy film, reżyserię, scenariusz, główną rolę, Grand Prix na Festiwalu w Cannes. Film zdobył również wiele nominacji, miedzy innymi: do Złotych Globów 2009 i nagrody BAFTA .
  2012 kolejny sukces. Na festiwalu w Cannes, film Reality otrzymuje GRAND PRIX.

W obsadzie (1)

W obsadzie (3)

Produkcje (2)

Scenariusze (2)

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV