Almost Human (2013-2019)

Almost Human

Napakowany akcją serial science-fiction z fabułą umiejscowioną w przyszłości, kiedy policjanci współpracują z zaawansowanymi androidami przypominającymi ludzi. Głównymi bohaterami są szanowany policjant John Kennex (Karl Urban) - wyniszczony emocjonalnie i fizycznie po tragicznej misji - oraz jego partner-android Dorian (Michael Ealy), który człowieczeństwo rozumie lepiej niż John.

Trailery i materiały wideo

Najnowsza recenzja redakcji

Problemem tego "finału" jest fakt, że tak naprawdę nie ma on formy ostatniego odcinka. Almost Human kończy sezon zwyczajnym epizodem jak ze środka serii, który nie oferuje nam żadnej satysfakcjonującej konkluzji. Nie rozwinięto ani nie zakończono żadnego z wątków budowanych przez cały sezon. To jest po prostu nieporozumienie, że twórcy wiedząc, iż mają do dyspozycji 13 odcinków, nie potrafili w tym jednym nawiązać do przewodnich motywów. Jeśli serial nie zostanie zamówiony na drugą serię, negatywne wrażenie jedynie się zwiększy.

Historia z seryjnym mordercą jest przyzwoita, interesująca i solidnie poprowadzona, tylko że jednocześnie stanowi początek kolejnego wątku na następne odcinki (motyw ojca Kennexa oraz tego, kto dostarczał zbrodniarzowi sprzęt z policyjnych magazynów). Po zamknięciu sprawy wyraźnie towarzyszy świadomość, że to nie koniec, a Kennex raczej by nie odpuścił. Niektóre zachowania kapitan Maldonado są podejrzane, więc zastanawiam się, czy to przypadkiem ona nie ma czegoś za uszami.

Serial działa świetnie, gdy skupiamy się na relacji Kennexa i Doriana. Ten duet napędza fabułę i sprawia, że każda, nawet najbanalniejsza i najbardziej oklepana historia zapewnia solidną rozrywkę. Tutaj dzięki ewaluacji pracy Doriana mamy lepsze spojrzenie na to, jaki wpływ ma jego obecność na innych policjantów. Szczególnie cieszy bardzo poprawne rozbudowanie przyjaźni nietypowej pary bohaterów. Końcowa scena z prezentem wygląda sympatycznie i satysfakcjonująco.

Almost Human to serial przyjemny, który pomimo pominięcia głównych wątków sezonu oferuje sprawy interesujące i zapewniające kawał dobrej rozrywki. Problem polega na tym, że finał nie sprawia wrażenia zakończenia sezonu, a cały koncept ma o wiele większy potencjał, który jest po prostu marnowany.

Sezony

Sezon 1

 1. Pilot (17 listopada 2013)
 2. Skin (18 listopada 2013)
 3. Are You Receiving? (25 listopada 2013)
 4. The Bends (2 grudnia 2013)
 5. Blood Brothers (9 grudnia 2013)
 6. Arrhythmia (16 grudnia 2013)
 7. Simon Says (6 stycznia 2014)
 8. You Are Here (13 stycznia 2014)
 9. Unbound (3 lutego 2014)
 10. Perception (10 lutego 2014)
 11. Disrupt (17 lutego 2014)
 12. Beholder (24 lutego 2014)
 13. Straw Man (3 marca 2014)

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV