Repertuar kin Nowość Program TV

Bardzo znani aktorzy w Gwiezdnych Wojnach: Przebudzeniu Mocy – kto był kim

Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy to kopalnia smaczków i ukrytych ról epizodycznych. Okazuje się, że w filmie znani aktorzy wystąpili w bardzo wielu niewielkich rolach ku uciesze fanów wynajdujących te niespodzianki. Tekst zawiera spoilery z uwagi na opisy scen, w których możemy ich znaleźć.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy to prawdziwa kopalnia różnych smaczków, easter eggów i ukrytych nawiązań. Osobny tekst o tego typu rzeczach powstanie, kiedy film wyjdzie na DVD i Blu-ray, a dziś zajmiemy się czymś innym.

Okazuje się, że poza wspomnianymi smaczkami mniej lub bardziej znani aktorzy często pojawiają się w epizodach. Możemy ich zobaczyć w tle, w scenach grupowych lub ukrytych pod hełmami szturmowców. Wielu zagrało tylko głosem. W dzisiejszym artykule przybliżę role gwiazd w filmie Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy.

Daniel Craig

Najbardziej znamy go jako Jamesa Bonda, który niedawno królował na ekranach w filmie Spectre. Okazuje się, że Craig zagrał rolę epizodyczną dla zabawy, bo jest fanem Gwiezdnych Wojen. Wcielił się w szturmowca Najwyższego Porządku, na którym Rey wykorzystuje sztuczkę myślową Jedi, by ją uwolnił. W tej scenie Craig ma dialogi, więc jeśli się wsłuchacie, poznacie jego głos. Numer operacyjny tego szturmowca to… JB-007.

Spectre - plakat
Źródło: materiały prasowe

Greg Grunberg

Doskonale znany przede wszystkim z serialu Herosi, w którym grał Matta Parkmana. Prywatnie jest przyjacielem J.J. Abramsa, więc prawdopodobnie takim sposobem dostał tę rolę. Wciela się w postać Snapa Wexleya, jednego z pilotów Ruchu Oporu. Ta rola ma jednak dodatkowe ważne znaczenie – jest to starsza wersja bohatera, którego poznajemy w książce Star Wars: Koniec i początek, w której jest zaledwie nastolatkiem. Wygląda na to, że „Snap” to jego pseudonim, bo naprawdę ma na imię Temmin, więc być może w kolejnych tomach dowiemy się czegoś o jego genezie. Lucasfilm potwierdził, że to ta postać.

Greg Grunberg - Gwiezdne wojny
źródło: starwars7news.com

Ken Leung

Aktor, którego Abrams zna jeszcze z czasów serialu Zagubieni, a który często pojawia się w różnych telewizyjnych produkcjach. Tutaj zagrał admirała Staturę i widzimy go w scenach narady w bazie Ruchu Oporu.

Ken Leung - zdjęcie
źródło: episode VII news

Simon Pegg

Prywatnie wielki fan Gwiezdnych Wojen, który – co ciekawe – występuje ostatnio w kinowej serii Star Treka jako Scotty. W Przebudzeniu Mocy wcielił się w ważną rolę Unkara Plutta, który skupuje złom od Rey i chciał porwać jej droida (ostatecznie bohaterka kradnie mu statek). W filmie nie widać go pod charakteryzacją, ale to właśnie on gra tę postać.

Ciekawostka: jest to druga postać w uniwersum, w którą wciela się Pegg. Wcześniej był głosem łowcy nagród Dengara w serialu Wojny Klonów.

Simon Pegg - Gwiezdne Wojny
źródło: materiały prasowe

Warwick Davis

W wieku 11 lat zagrał Ewoka Wicketa w filmie Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi, a potem miał też epizodyczne role w Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo. Tutaj zagrał postać Woolivana, którego widzimy w kantynie Maz Kanaty. Widać go w momencie, kiedy Maz krzyczy „Han Solo” i kamera pokazuje, jak wszyscy patrzą się na bohatera. Jednym z pierwszych jest stworek o małym różowym pysku. Widzimy go koło nóg dużego pana.

Warwick Davis i stwory
źródło: Vanity Fair

Gwiazdy serii Raid

J.J. Abrams jest wielkim fanem indonezyjskiego hitów kina akcji pt. Raid. Okazuje się, że wystąpili tutaj trzej aktorzy odpowiedzialni za sukces tamtych filmów – Yayan Ruhian (jako Tasu Leech), Iko Uwais (Razoo Qin-Fee) i Cecep Arif Rahman (Crokind Shand). Należą oni do piratów z Kanjiklub, którzy chcą dorwać Solo, zanim dochodzi do zamieszania wywołanego przez Rathtary. Aż szkoda, że nie dostali żadnej sceny walki.

Tasu Leech - Raid - Przebudzenie Mocy
źródło: materiały prasowe

Jessica Henwick

Reżyser jest także fanem Gry o tron, bo w obsadzie można znaleźć sporą grupę aktorów z tego serialu. Henwick grała w 5. sezonie Nymerię Sand, jedną ze Żmijowych Bękarcic. Tutaj zagrała pilotkę Ruchu Oporu o imieniu Jess Taylor. To ta kobieta w kokpicie w hełmie pilota, którą widzimy podczas walk.

Gra o tron - Żmijowe Bękarcice
Źródło: EW.com

Max von Sydow

Wymieniam go tylko dlatego, że choć legendarny aktor dołączył do obsady bardzo wcześnie, to gra on także tylko rolę epizodyczną. Wciela się w postać Lora San Tekki, który według ilustrowanego przewodnika jest wyznawcą Kościoła Mocy, czyli organizacji wyznającej ideologię Jedi. Więcej o jego roli w fabule nie wiadomo, ale myślę, że tak legendarny aktor nie zostałby obsadzony w nic nieznaczącej roli. Co ciekawe, on też ma związek z Grą o tron – pojawi się w niej w 6. sezonie.

Max von Sydow - zdjęcie
źródło: materiały praoswe

Emun Elliot

Kolejny aktor z serialu HBO, w którym grał postać Marilliona w 4 odcinkach. Tutaj zagrał Brance’a, jednego z wojskowych Ruchu Oporu. Widzimy go podczas narady przed bitwą (stoi w pierwszym rzędzie rozmawiających).

Emun Elliott - zdjęćie
źródło: materiały prasowe

Maisie Richardson-Sellers

Młoda brytyjska aktorka doskonale znana fanom serialu The Originals. Tutaj zagrała epizod dość wyraźny i zapadający w pamięć. Wciela się w Korr Sellę, która była łącznikiem pomiędzy Ruchem Oporu a Nową Republiką. To właśnie ona stoi w pierwszym rzędzie na balkonie, gdy superbroń Najwyższego Porządku zmierza, by zniszczyć planetę systemu Hosnian.

Maisie Richardson-Sellers
źródło: materiały prasowe

Harriet Walter

Aktorka znana przede wszystkim z roli Lady Shackleton z popularnego serialu Downton Abbey. Tutaj wcieliła się w doktor Kalonię, która zajmuje się rannym Chewbaccą.

Harriet Walter - zdjęcie
źródło: materiały prasowe

Banner - Star Wars
Strony: 12

Powiązane Artykuły

Piotr Piskozub
-

Kto się boi Rey z Przebudzenia Mocy? Męskie spojrzenie na bohaterkę Gwiezdnych Wojen

Niejednokrotnie na tej – i nie tylko – stronie czytaliście o tym, jak bardzo „kobiece”…

Piotr "Venom" Wosik
spoilery
-

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy nie jest kopią Nowej nadziei

Niezależnie od zachwytów i wysokich ocen filmowi Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy należą się słowa krytyki.…

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny szokuje. 15. odcinek 9. sezonu to wydarzenia emocjonujące, ciekawe…

Ocena recenzenta:
9
Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry – Thanos bał…

W sieci pojawiła się związana z filmem Avengers: Koniec gry teoria, według której Thanos wysłał…

Adam Siennica
-

Spider-Man: Daleko od domu – plakaty…

Zgodnie z zapowiedziami Tom Holland opublikował nowe materiały promujące film Spider-Man: Daleko do domu. Trzy…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry wyjawi, dlaczego Kapitan…

Szef Marvel Studios, Kevin Feige, wyjawił, że Avengers: Koniec gry wyjawi, gdzie przez ostatnich kilkanaście…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead – 9. sezon…

The Walking Dead szokuje. Nie tylko tym, że 9. sezon jest jednym z najlepszych sezonów…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Dobiega jeden z najlepszych sezonów The Walking Dead. Co przyniesie nam finał 9. sezonu?

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.04.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.