Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Królestwo zwierząt (2016)

Animal Kingdom

Śr. ocena 8.1

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

Królestwo zwierząt - zwiastun

Najnowsza recenzja redakcji

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

To pod wieloma względami o wiele lepsze odcinki Królestwa zwierząt niż w większość w historii serialu. Szybko jednak widać, że niektóre pomysły nie są udane.

Cieszy fakt, że w obu odcinkach Smurf i rodzina w pewny sposób zbliżają się do siebie. Ich konflikt jest jednym z bardziej nieudanych, sztucznie i nieciekawie prowadzonych wątków drugiego sezonu Królestwo zwierząt. Te postacie sprawdzają się o wiele lepiej, gdy współdziałają ze sobą, bo te interakcje napędzają rozwój fabuły. Dlatego te stopniowe, ale wyraźne zakopanie topora wojennego i delikatne ocieplenie tych relacji jest wskazane i potrzebne. Dobrze, że twórcy idą tą drogą, bo ten kierunek przy dobrym wykorzystaniu potencjału może zagwarantować więcej emocji. Zwłaszcza że na horyzoncie jest nowy konflikt z prawdopodobnym oszukiwaniem grupy przez Smurf.

Wątek Javiego jednak okazał się przeciętny i bez pomysłu. Przez większość sezonu był w tle, by w szóstym odcinku dać wiele emocji. A teraz, w siódmym odcinku, ot tak, raz dwa to zakończono. Dobra, sam pomysł na zamknięcie wątku jest solidny i zaskakujący, bo jednocześnie podkreśla wielkość Smurf. Jest to postać, która potrafi kapitalnie manipulować i nie ma opcji, by ktokolwiek jej w kaszę dmuchał. Mimo wszystko od takiej historii można było oczekiwać więcej.

Serial działa najlepiej, gdy skupia się na akcjach bohaterów. Dlatego też, gdy obserwujemy ich próbę wyciągnięcia zwłok spod fundamentów budynku, to wszystko ma napięcie i ogląda się z zainteresowaniem. To właśnie wówczas twórcy czują się jak ryba w wodzie. Mogliby jednak skupić się na tym, w czym wyraźnie są mocniejsi.

Wątki dramatyczne są po prostu słabe. Trójkąt miłosny z dziewczyną Craiga jest zbyteczny, wątek zabójstwa żony Baza rozwija się ślamazarnie, a motyw zwalenia winy za napad na kościół na kogoś innego jest banalny. Nawet Deran i jego bar już za bardzo nie są w stanie zaciekawić, bo twórcom bardziej zależy na jego romansach z innymi mężczyznami. Jedyny plus w tym miejscu wynika z jego obranej drogi w stronę legalnego działania. To świadczy o tym, że mamy do czynienia z najciekawszą postacią z całej rodziny Codych.

Nie przeczę, że Królestwo zwierząt ogląda się nieźle, a nawet lepiej niż w słabym pierwszym sezonie. Jest tutaj trochę niezłych pomysłów, okazjonalne momenty z emocjami oraz interesujące wątki. Zbyt często jest to przygniecione przez nieciekawe dramatyczny zabiegi, które kompletnie nie działają.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Joshua "J" Cody
Andrew "Pope" Cody
Janine "Smurf" Cody
Craig Cody
Barry "Baz" Blackwell
Renn Randall

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

 

 

Powiązane Artykuły

Adam Siennica
-

Nowe sezony popularnych seriali. Jakie produkcje powrócą?

W ostatnim okresie zamówiono nowe sezony wielu popularnych seriali. Poznajcie tytuły, które będą mieć kolejne…

Norbert Zaskórski
-

Seriale na maj 2018 – nowe tytuły i kolejne sezony

Maj to w świecie serialowym okres pewnego przestoju, jednak i w tym miesiącu możemy natrafić…

Michalina Reda
-

Najlepsze seriale stacji TNT

Na antenie stacji TNT gościło (bądź nadal gości) wiele znanych seriali zarówno produkcji własnej, jak…

Adam Siennica
1-

Seriale na maj. Nowe tytuły i kolejne sezony

Maj 2017 roku to miesiąc finałów, gdy seriale z jesieni i wiosny kończą swoją emisję.…

Co o tym sądzisz?

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]