Miasto na wzgórzu (2019-2019)

City on a Hill

Miasto na wzgórzu

Akcja serialu dzieje się w Bostonie w latach 90., kiedy w mieście wzrosła znacząco przestępczość, a korupcja i rasizm były normą, dopóki nie nastąpił tzw. bostoński cud. Do miasta z Brooklynu przyjeżdża nowy prokurator okręgowy, który zawiera sojusz ze skorumpowanym, ale szanowanym weteranem FBI.

Trailery i materiały wideo

City On a Hill - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

Finał sezonu nie zapowiadał się w szczególny sposób dla tego serialu, bowiem to poprzedni epizod dostarczył nam stosunkowo widowiskowe rozstrzygnięcia i zakończenie historii braci Ryan. Ostatni odcinek sezonu Miasta na wzgórzu skupił się raczej na domknięciu kilku wątków i procesie sądowym, gdzie pierwszą poważną porażkę zaliczył Decourcy Ward. W zasadzie wygranych brak, bo trudno w kontekście tej rozprawy mówić o wygranej wymiaru sprawiedliwości. Nie jest nim też postać Rohra, którego kariera ma się wciąż bardzo dobrze, ale o swoim życiu prywatnym nie może powiedzieć tego samego. 

Choć twórcy się starają, nie wszystkie wątki odnajdują swój satysfakcjonujący koniec. Na zwieńczenie większości z nich przyjdzie nam zapewne poczekać do drugiego sezonu, a warto odnotować, że niestety nie wszystkie z nich są równie ciekawe. Ostatecznie jednak dobrze wypada koniec sądowego procesu i wątek rodziny Ryan, szczególnie żony Franki'ego. Wciąż trudno jest też z zaangażowaniem oglądać historię Jenny, ale wreszcie postawiła się mężowi i swojej matce, więc może w przyszłości otrzymamy nieco ciekawsze poprowadzenie tego wątku. W finale niestety zapomniano o postaciach Siobhan i Rachel, które wcześniej prowadzono ciekawie, ale zabrakło jednak dodatkowych minut, które mogłyby zapowiedzieć coś ciekawszego w kolejnej odsłonie. 

O finale trudno powiedzieć w zasadzie coś więcej, bo jest to przyzwoity koniec pierwszej odsłony bardzo poprawnego, momentami dobrego serialu. Niekiedy może brakuje mocniejszych akcentów i równie wyrazistych postaci jak Rohr i Jimmy, ale wszystkie figury  były na tyle dobrze rozstawiane przez cały sezon, że trudno też jest się przyczepiać do gorszych momentów i dłużyzn, które śmiało można byłoby wyciąć z całości. To tyczy się też finału, który prócz procesu i budowania gruntu pod 2. sezon, nie miał zbyt dużo do zaoferowania. 

Kluczowe jednak w tym odcinku nie było starcie braci Ryan z Roherm i Wardem, a rozwój relacji wymienionego duetu. Ward zwany przez Rohra King Kongiem zapowiada w rozmowie z nim, że nie podda się i dopiero zacznie swoją wspinaczkę na będący metaforą wieżowiec. To zwiastuje oczywiście emocje nadchodzące dopiero w nowej odsłonie, ale ich wspólna scena w tej samej restauracji i przy tym samym stole tworzy pewnego rodzaju emocje i pozytywne reakcje o samym serialu. Miasto na wzgórzu stoi przecież prócz sprawnego scenariusza, właśnie kreacjami zarówno Kevina Bacona jak i Aldisa Hodge'a

Ostatecznie sam finał pozbawiony był dużych emocji, bo te władowano w poprzednim odcinku. Gdzieś przemknęły podczas seansu sceny z wyrzuceniem matki z domu przez Jenny, a także ta z niewypałem bomby w aucie, do którego wsiadł Rohr. Twórcy zdecydowanie bardziej skupili się na takim domknięciu tego sezonu, abyśmy mogli pożegnać braci Ryan i zatęsknić za kolejną współpracą duetu głównych bohaterów. 

Sezony

Co o tym sądzisz?

Zobacz w VOD

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Kate Mara

Kate Mara

ur. 1983, kończy 37 lat

Daniel Olbrychski

Daniel Olbrychski

ur. 1945, kończy 75 lat

Grant Show

Grant Show

ur. 1962, kończy 58 lat

Tracy Morgan

Tracy Morgan

ur. 1943, kończy 77 lat

Donal Logue

Donal Logue

ur. 1966, kończy 54 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV