Repertuar kin Nowość Program TV

Cougar Town: Miasto kocic (2009)

Cougar Town

Śr. ocena 7.0

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Najnowsza recenzja redakcji

„Cougar Town: Miasto kocic” żegna się z widzami w świetnym stylu, żartując po raz ostatni z tytułu oraz wyśmiewając wszystko to, czego spodziewamy się po finałach seriali. W centrum odcinka znalazła się Jules, od której wszystko się zaczęło. Niestety musieliśmy również pożegnać ważną postać.

Twórcy „Cougar Town” nie odmówili sobie ostatniego żartu z nietrafionego tytułu serialu, ujawniając jednocześnie jego alternatywną nazwę. Jak przyznał Bill Lawrence w jednym z wywiadów, „Sunshine State” to rzeczywisty pomysł, który rozważano na początku 2. sezonu. Jednak w tym samym czasie ogłoszono powstanie sitcomu „Mr. Sunshine” z Matthew Perrym w stacji ABC, przez co oryginalna nazwa pozostała. I to chyba dobrze, bo ta chybiona przez lata była źródłem znakomitych żartów prezentowanych na tytułowej planszy każdego odcinka, a nadanie serialowi nowej nazwy w momencie jego końca to najbardziej udany z nich.

Dobrym rozwiązaniem było skupienie finałowego odcinka na głównej bohaterce, która z okazji swoich urodzin chce się dowiedzieć, co po jej śmierci mówiliby o niej żałobnicy. Dzięki romantycznej i zabawnej akcji Graysona Jules dostała to, czego chciała. Od wszystkich pozostałych bohaterów usłyszała mowę pogrzebową, będąc przekonaną, że wszyscy wokół niej wyjeżdżają i zostanie kompletnie sama. Niezależnie od tego, czy widzowie dali się nabrać tak jak Jules, balans między wzruszeniem, smutkiem i humorem, które to uczucia naturalnie towarzyszą finałowi, został zachowany. Każde kolejne wyznania były nie tylko poruszające, ale i zabawne. Na szczęście twórcom udało się ściągnąć do ostatniego odcinka Briana Van Holta, dzięki czemu mogliśmy po raz ostatni zobaczyć Bobby’ego. Niestety, jak to w finałach bywa, nie obyło się bez śmierci istotnej postaci – nieświadoma mistyfikacji pozostałych Jules z premedytacją zamordowała Big Chucka, chcąc wzbudzić szok wśród członków cul-de-sac crew. Od razu przyniosło to na myśl wszystkich poprzednich kompanów Jules w piciu wina, którzy zginęli równie tragicznie.

fot. TBS
fot. TBS

 

Trik z mowami pogrzebowymi dał twórcom szansę na wyśmianie tradycyjnych finałów różnych seriali, których większość widzów zawsze się spodziewa. Stworzyli oni sytuację, w której niby w życiu bohaterów zachodzą wielkie zmiany, każdy idzie w swoją stronę, a grupa, która towarzyszyła nam od początku, rozpada się na naszych oczach. Tylko że okazuje się to być jedną wielką bujdą. Tak naprawdę nikt nigdzie nie wyjeżdża, nic się nie zmienia, a bohaterowie będą w błogim nic nierobieniu trwać bez końca, oczywiście popijając wino. Ten pomysł na zakończenie całego serialu jest w swojej prostocie genialny. Zamiast wielkich zmian, których oczekujemy w finale, okazuje się, że w „Mieście kocic” wszystko zostanie po staremu. To proste, ale krzepiące zakończenie powinno być przykładem tego, jak zakończyć serial, zwłaszcza komediowy – niekoniecznie wywracaniem wszystkiego do góry nogami, ale zwykłym zapewnieniem, że nasi ukochani bohaterowie są szczęśliwi tu, gdzie są.

Czytaj również: „Gra o tron”: Aktorzy o pamiętnej scenie seksu Cersei i Jaimego

Cougar Town: Miasto kocic” zostawia widzów z przekonaniem, że u bohaterów serialu wszystko będzie dobrze. Finał, tak samo jak cały 6. sezon, trzyma wysoki poziom i jest zabawny. Mimo że swego czasu serial był bliski śmierci, dzięki stacji TBS dostał szansę na godne pożegnanie się z widzami, którą twórcy w pełni wykorzystali. A my mamy teraz 102 odcinki świetnego sitcomu, do którego zawsze możemy wracać.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Julia "Jules" Cobb
Elle Keller
Laurie Keenan
Travis
Bobby Cobb
dr Grayson Ellis

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

Sezon 6:

 

 

Powiązane Artykuły

Norbert Zaskórski
-

Tom Petty – piosenki artysty w filmach i serialach

Tom Petty był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli sceny folkrockowej. Jego piosenki pojawiały się również w…

Adam Siennica
1-

TOP 15: Najlepsze seriale polityczne. Co obejrzeć wieczorem?

Seriale polityczne to historia ludzie rządzącym miastami i krajami. Czasem dramatyczne, czasem komediowe. Poznajcie te…

Krzysztof Wdowik
-

Jak potoczyły się losy obsady serialu Przyjaciele?

Niektórzy z Was kojarzą pewnie serial Przyjaciele, prawda? Wiecie, ten sitcom, który wpisał się do…

Magda Muszyńska
-

Dziś wieczorem w telewizji – 22.04.2015

Wszystko, co każdy widz wiedzieć powinien, czyli wybieramy to, co naszym zdaniem jest najlepsze dziś…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.