Tom Petty nie żyje. Legendarny muzyk miał 66 lat

Tom Petty był legendą rocka, którego osoba miała istotny wpływ na popkulturę. Zmarł w wyniku zawału serca.

Tom Petty był legendą rocka, którego osoba miała istotny wpływ na popkulturę. Zmarł w wyniku zawału serca.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  tom petty 

Według informacji mediów w niedzielną noc znaleziono nieprzytomnego Tom Petty w jego domu w Malibu. Zawieziono go do szpitala w stanie krytycznym po zawale serca. Lekarze nie zdołali go uratować. Informację o śmierci potwierdził jego agent.

Jako muzyk działający w zespole Hearthbreakers miał na koncie takie hity jak Don’t Do Me Like That, The Waiting i You Got Lucky. W 1989 roku wydał solowy album z hitami Free Fallin i I Won’t Back Down. Jego trwająca prawie 50 lat kariera dostarczyła wielu niezapomnianych piosenek.

Petty próbował też sił w kinie i telewizji. Mogliśmy go oglądać w filmie The Postman (zdjęcie główne pochodzi z tego filmu). Na małym ekranie  podkładał głos Elroyowi w 28 odcinkach serialu animowanego dla dorosłych King of the Hill. Miał również okazję zagrać samego siebie w serialu The Simpsons. Jego osoba była też ważna dla twórców serialu Cougar Town. Tytuły większości odcinków nawiązywały do piosenek Petty'ego.

Jego muzyka była częśto wykorzystywana w kinie i w telewizji w ponad 100 tytułach. Ostatnio w dwóch animacjach Cars 3 oraz Sing.

Źródło: tvline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV