Kacze opowieści (2017-2019)

DuckTales

Kacze opowieści

Serial Kacze opowieści ukazuje przygody Sknerusa McKwacza i jego siostrzeńców, którzy podróżują dookoła świata w poszukiwaniu skarbów.

Trailery i materiały wideo

DuckTales - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

Pierwszy z omawianych odcinków to pojawienie się Trzech Caballeros. Kaczy bohaterowie odwiedzają brazylijskie miasteczko skrywające wiele tajemnic. Odkrywać będą je wspólnie z Jose i Panchito, napotkanymi przyjaciółmi Donalda, którzy razem z nim tworzyli wspomniane wyżej trio. Czy ich wspólny występ na małym ekranie był równie dynamiczny i pełen wigoru jak w przypadku ich dawniejszych występów?

Może na pewno cieszyć fakt, że DuckTales dalej są różnorodne pod względem przedstawianych historii i podobnie jak ostatnio w przypadku odcinka z Dziobasem, umiejętnie wprowadzani są bohaterowie, których znamy z innych seriali czy komiksów. Na wznowienie głównego wątku przyjdzie nam jeszcze poczekać, a na razie twórcy pozwalają nam na rozkoszowanie się pojedynczymi przygodami Kaczej Rodziny.

Czwarty odcinek to przede wszystkim motyw z selfie i robieniem zdjęć wszystkiemu, co wydaje się być atrakcyjne. W opozycji do tego stanęła Tasia, która wolała wszystko widzieć własnymi oczami, a nie za pomocą aparatu w telefonie. Tym razem także wątek edukacyjny wypada naprawdę dobrze. Nie wszystko tutaj jest oczywiste i dochodzi do sprawnej konkluzji bez przesadnego piętnowania nowych technologii. Są one przecież bardzo ważną częścią życia nie tylko widzów, ale też samych bohaterów. Zwraca się zatem celnie uwagę na inny aspekt i udaje się to scenarzystom naprawdę dobrze.

Zaskakująco spokojnie przebiega ponad połowa odcinka, gdzie w tym czasie twórcy raczą nas kilkoma zabawnymi scenami z udziałem Trzech Caballeros, siostrzeńców i Sknerusa. Po koncercie mniej lub bardziej udanych gagów, dopiero pod sam koniec zaczyna się klimatyczna i nawet powodująca gęsią skórkę akcja. Był to krótki czas, ale udaje się rozwinąć w międzyczasie wątek z Donaldem, co jest zawsze bardzo ciekawe i zasługuje na więcej uwagi scenarzystów.

Okazuje się jednak, że niestety odcinek piąty ma jedną wspólną cechę z epizodem czwartym. Chodzi o pojawiające się zagrożenia, które pozbawione są tożsamości. Dostajemy liczne i bez wyrazu twarze, co może nie tyle jest pójściem na łatwiznę, co nie kreuje po prostu ciekawych postaci, a zatem mniejsze jest też zaangażowanie widza. Brakuje kogoś pokroju Granita Forsanta, który poprzednim razem miał naprawdę udane pięć minut i wykorzystał je w pełni.

W piątym odcinku problematyczne jest także pojawienie się Ćwierkulesa, który zostaje współlokatorem Donalda. Zdaje się być tylko pretekstem do wplecenia w historię charakterystycznego dla tej postaci motywu i choć historia prowadzona jest ciekawie ze względu na pomysły Zyzia, to jednak jest to pewnego rodzaju rozczarowanie pod względem humoru i walki z nowym zagrożeniem.

Kiedy są odcinki słabsze pod względem humoru, zawsze zastanawiam się wtedy, gdzie jest Śmigacz. Brakowało go przez te dwa odcinki i chyba warto powrócić właśnie do niego, a nie korzystać z Ćwierkulesów i tym podobnych, kiedy najlepsze ma się tuż pod ręką. Choć DuckTales dalej są świetne pod względem pojedynczych historii, to jednak tęskno do tych odcinków, które dotykały głównych wątków. Wiemy jednak, że to przyjdzie niebawem.

Sezony

Sezon 3

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Ginnifer Goodwin

Ginnifer Goodwin

ur. 1978, kończy 41 lat

Maggie Q

Maggie Q

ur. 1979, kończy 40 lat

Tao Okamoto

Tao Okamoto

ur. 1985, kończy 34 lat

Maria Dębska

Maria Dębska

ur. 1991, kończy 28 lat

Molly Ephraim

Molly Ephraim

ur. 1986, kończy 33 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV