Fam (2019-2019)

Fam

Fabuła serialu Fam skupia się na młodej kobiecie, która marzy o szczęśliwym życiu ze swoim narzeczonym. Wszystko jednak zmienia się, gdy do jej domu wprowadza się jej młodsza przyrodnia siostra, która ucieka przed opresyjnym ojcem.

Trailery i materiały wideo

Fam - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

Serial Fam koncentruje się bohaterce o imieniu Clem, która zaręczyła się z Nickiem. Bardzo ważnym motywem dla tej produkcji będzie rodzina, bowiem Clem nie posiada własnej. Tak przynajmniej sądził Nick, do momentu, kiedy w ich domu pojawia się siostra głównej bohaterki, Shannon. O ile miał świadomość jej istnienia, tak nie spodziewał się, że zaraz po ogłoszeniu wesołej nowiny o ślubie swoim rodzicom, Nick pozna także "zmarłego" ojca Clem.

Fam jest serialem komediowym i po odcinku pilotażowym trudno jest oceniać taką produkcję. Skupiając się jednak wyłącznie na naszym pierwszym spotkaniu, to jest dość krucho i nie wszystko zagrało odpowiednio. Twórcy obrali ciekawy koncept z nadaniem głównej bohaterce trudnych doświadczeń z przeszłości, gdzie głównie wychowywała się sama. Kiedy jednak trzeba to przeplatać z humorem sytuacyjnym, nie do końca się to udaje i Nina Dobrev nie wypada w tym tak autentycznie, jakbyśmy tego oczekiwali. Świetna jest natomiast jedna ze scen z ojcem, gdzie pokuszono się o naprawdę ciekawe dialogi i było nie tylko zabawnie, ale też emocjonalnie.

Niestety tych scen brakowało zwłaszcza we fragmentach odcinka, gdzie byliśmy w domu rodzinnym Nicka. Jego rodzice, choć sympatyczni, stanowią typowe sitcomowe małżeństwo dwójki dojrzałych osób. Pełni dystansu i humoru, ale przez to nieco irytujący. Dużo świeżości wnosi jednak Shannon, która daje i sceny zabawne, i emocjonalne. Także stanowi ciekawy koncept i wypada mieć nadzieje, że razem ze swoją siostrą stworzą jeszcze wiele ciekawych sytuacji zarówno do śmiechu, jak i refleksji.

Jeśli zaś chodzi o sam humor, to jest on bardzo nierówny i bardzo dobrze napisane gagi równane są z choćby orzeszkami z marihuaną, których zadaniem było wywołanie salwy śmiechu wśród widzów. Pójście na łatwiznę. Trzeba oczekiwać od twórców znacznie więcej, bo choćby w tym epizodzie pokazali, że potrafią stworzyć ciekawe sceny.

Na pewno trzeba dać szansę tej produkcji i zobaczyć, jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Stworzono ciekawe koncepty i choć nie wszystko zagrało w tym pilocie, to w pewnym momencie dobrze słuchało mi się dialogów wystrzeliwanych niekiedy z prędkością karabinu maszynowego. Czekam też na więcej relacji pomiędzy Nickiem i Clem, bo póki co temu pierwszemu bohaterowi nieco na drodze stanęła siostra i ojciec narzeczonej.

Sezony

Sezon 1

 1. Pilot (10 stycznia 2019)
 2. Freddy Returns (17 stycznia 2019)
 3. Stealing Time (24 stycznia 2019)
 4. It’s Been a While (24 stycznia 2019)
 5. Jolene, Jolene (31 stycznia 2019)
 6. Pregnant Pause (14 lutego 2019)
 7. Drunk in Love (21 lutego 2019)
 8. JoJo Returns (28 lutego 2019)
 9. Ocean View (7 marca 2019)
 10. Dance Dance Resolution (14 marca 2019)
 11. Party Girl (14 marca 2019)
 12. Say Mess to the Dress (4 kwietnia 2019)
 13. This is Fam (11 kwietnia 2019)

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV