Fam: sezon 1, odcinek 1 – recenzja

Fam to zupełnie nowy sitcom, gdzie główną rolę odgrywa dawno niewidziana w telewizji Nina Dobrev. Jak wypadł odcinek pilotażowy?

Ocena recenzenta:
6/10

Fam to zupełnie nowy sitcom, gdzie główną rolę odgrywa dawno niewidziana w telewizji Nina Dobrev. Jak wypadł odcinek pilotażowy?

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Tagi:  pilot serialu 

Serial Fam koncentruje się bohaterce o imieniu Clem, która zaręczyła się z Nickiem. Bardzo ważnym motywem dla tej produkcji będzie rodzina, bowiem Clem nie posiada własnej. Tak przynajmniej sądził Nick, do momentu, kiedy w ich domu pojawia się siostra głównej bohaterki, Shannon. O ile miał świadomość jej istnienia, tak nie spodziewał się, że zaraz po ogłoszeniu wesołej nowiny o ślubie swoim rodzicom, Nick pozna także "zmarłego" ojca Clem.

Fam jest serialem komediowym i po odcinku pilotażowym trudno jest oceniać taką produkcję. Skupiając się jednak wyłącznie na naszym pierwszym spotkaniu, to jest dość krucho i nie wszystko zagrało odpowiednio. Twórcy obrali ciekawy koncept z nadaniem głównej bohaterce trudnych doświadczeń z przeszłości, gdzie głównie wychowywała się sama. Kiedy jednak trzeba to przeplatać z humorem sytuacyjnym, nie do końca się to udaje i Nina Dobrev nie wypada w tym tak autentycznie, jakbyśmy tego oczekiwali. Świetna jest natomiast jedna ze scen z ojcem, gdzie pokuszono się o naprawdę ciekawe dialogi i było nie tylko zabawnie, ale też emocjonalnie.

Niestety tych scen brakowało zwłaszcza we fragmentach odcinka, gdzie byliśmy w domu rodzinnym Nicka. Jego rodzice, choć sympatyczni, stanowią typowe sitcomowe małżeństwo dwójki dojrzałych osób. Pełni dystansu i humoru, ale przez to nieco irytujący. Dużo świeżości wnosi jednak Shannon, która daje i sceny zabawne, i emocjonalne. Także stanowi ciekawy koncept i wypada mieć nadzieje, że razem ze swoją siostrą stworzą jeszcze wiele ciekawych sytuacji zarówno do śmiechu, jak i refleksji.

Jeśli zaś chodzi o sam humor, to jest on bardzo nierówny i bardzo dobrze napisane gagi równane są z choćby orzeszkami z marihuaną, których zadaniem było wywołanie salwy śmiechu wśród widzów. Pójście na łatwiznę. Trzeba oczekiwać od twórców znacznie więcej, bo choćby w tym epizodzie pokazali, że potrafią stworzyć ciekawe sceny.

Na pewno trzeba dać szansę tej produkcji i zobaczyć, jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Stworzono ciekawe koncepty i choć nie wszystko zagrało w tym pilocie, to w pewnym momencie dobrze słuchało mi się dialogów wystrzeliwanych niekiedy z prędkością karabinu maszynowego. Czekam też na więcej relacji pomiędzy Nickiem i Clem, bo póki co temu pierwszemu bohaterowi nieco na drodze stanęła siostra i ojciec narzeczonej.

Źródło: Zdjęcie główne: CBS

Fam
 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV