Przeczytaj w weekend

Fam: sezon 1, odcinek 1 – recenzja

Fam to zupełnie nowy sitcom, gdzie główną rolę odgrywa dawno niewidziana w telewizji Nina Dobrev. Jak wypadł odcinek pilotażowy?

Ocena recenzenta:
6/10

Fam to zupełnie nowy sitcom, gdzie główną rolę odgrywa dawno niewidziana w telewizji Nina Dobrev. Jak wypadł odcinek pilotażowy?

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Tagi:  pilot serialu 

Serial Fam koncentruje się bohaterce o imieniu Clem, która zaręczyła się z Nickiem. Bardzo ważnym motywem dla tej produkcji będzie rodzina, bowiem Clem nie posiada własnej. Tak przynajmniej sądził Nick, do momentu, kiedy w ich domu pojawia się siostra głównej bohaterki, Shannon. O ile miał świadomość jej istnienia, tak nie spodziewał się, że zaraz po ogłoszeniu wesołej nowiny o ślubie swoim rodzicom, Nick pozna także "zmarłego" ojca Clem.

Fam jest serialem komediowym i po odcinku pilotażowym trudno jest oceniać taką produkcję. Skupiając się jednak wyłącznie na naszym pierwszym spotkaniu, to jest dość krucho i nie wszystko zagrało odpowiednio. Twórcy obrali ciekawy koncept z nadaniem głównej bohaterce trudnych doświadczeń z przeszłości, gdzie głównie wychowywała się sama. Kiedy jednak trzeba to przeplatać z humorem sytuacyjnym, nie do końca się to udaje i Nina Dobrev nie wypada w tym tak autentycznie, jakbyśmy tego oczekiwali. Świetna jest natomiast jedna ze scen z ojcem, gdzie pokuszono się o naprawdę ciekawe dialogi i było nie tylko zabawnie, ale też emocjonalnie.

Niestety tych scen brakowało zwłaszcza we fragmentach odcinka, gdzie byliśmy w domu rodzinnym Nicka. Jego rodzice, choć sympatyczni, stanowią typowe sitcomowe małżeństwo dwójki dojrzałych osób. Pełni dystansu i humoru, ale przez to nieco irytujący. Dużo świeżości wnosi jednak Shannon, która daje i sceny zabawne, i emocjonalne. Także stanowi ciekawy koncept i wypada mieć nadzieje, że razem ze swoją siostrą stworzą jeszcze wiele ciekawych sytuacji zarówno do śmiechu, jak i refleksji.

Jeśli zaś chodzi o sam humor, to jest on bardzo nierówny i bardzo dobrze napisane gagi równane są z choćby orzeszkami z marihuaną, których zadaniem było wywołanie salwy śmiechu wśród widzów. Pójście na łatwiznę. Trzeba oczekiwać od twórców znacznie więcej, bo choćby w tym epizodzie pokazali, że potrafią stworzyć ciekawe sceny.

Na pewno trzeba dać szansę tej produkcji i zobaczyć, jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Stworzono ciekawe koncepty i choć nie wszystko zagrało w tym pilocie, to w pewnym momencie dobrze słuchało mi się dialogów wystrzeliwanych niekiedy z prędkością karabinu maszynowego. Czekam też na więcej relacji pomiędzy Nickiem i Clem, bo póki co temu pierwszemu bohaterowi nieco na drodze stanęła siostra i ojciec narzeczonej.

Źródło: Zdjęcie główne: CBS

Fam

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

MyAnna Buring

MyAnna Buring

ur. 1979, kończy 40 lat

Daniella Alonso

Daniella Alonso

ur. 1978, kończy 41 lat

Mireille Enos

Mireille Enos

ur. 1975, kończy 44 lat

Tatiana Maslany

Tatiana Maslany

ur. 1985, kończy 34 lat

Billie Piper

Billie Piper

ur. 1982, kończy 37 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV