Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement
 

God Friended Me (2018)

Śr. ocena 6.5

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

God Friended Me - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

God Friended Me powraca na ekrany po świątecznej przerwie. I trochę rozczarowuje rozwiązaniem cliffhangera.

God Friended Me powraca od razu do miejsca nieoczekiwanego spotkania z Prią. I niestety pod tym względem rozczarowuje, bo choć twórcy wykorzystują to lekko, by nakierować fabułę, mimo wszystko cliffhanger ostrzył apetyt na coś więcej. Pria oczywiście nie jest Falconem (tego to można było się domyśleć), ale jest istotna dla opowieści i zdradza nam wiele informacji na temat tajemniczego hakera. Na tym etapie chyba możemy włożyć na półkę rozważania, czy to sztuczna inteligencja, czy nadnaturalna siła. Trzy postacie wybitnych hakerów chcących zmieniać świat to jednoznaczna sugestia czegoś zupełnie innego, ale na szczęście nie buduje podobieństw do innych produkcji.

Największy potencjał został zbudowany nie przez Prię, ale przez nową postać Simona, który pracował z nią i Henrym nad sztuczną inteligencją. Wprowadzenie nowego gracza do tej historii okazuje się ciekawym zamysłem z potencjałem na dalszy pozytywny rozwój głównego wątku. Szczególnie dobrze się sprawdza cliffhanger z informacją o kupnie firmy Milesa i Rakesha przez tegoż miliardera. Niby rozwiązanie dość przewidywalne, ale sprawdza się i dobrze buduje oczekiwania na dalsze losy bohaterów. Umówmy się – oni w tej pracy i tak spędzali chyba pięć minut dziennie, szukając coś dla konta boga…

Sprawa odcinka jest poprawna. Z jednej strony wszystko jest utrzymane w typowym tonie serialu, więc wszystko jest w miarę proste, ale z dobrze budowanym emocjonalnym ładunkiem. To jest ciekawe, bo wszyscy dostrzegamy, że takie wątki, jak z Heidi, są sztampowe, ale pomimo tego udaje się te emocje pokazać i one nadają charakter God Friended Me. Ta pozytywna strona serialu jest odświeżająca na tle wszechobecnego mroku w telewizji i w platformach streamingowych. Wątek jest też istotny dla rozwoju bohaterów, bo jednak powiązanie z nim historii Cary i jej relacji z matką oraz Milesa i jego porzucenie przez dziewczynę ma znaczenie. Twórcom zależy, by wątki pojedynczych odcinków nie były tylko jednorazową rozrywką, a jakoś rozwijały fabułę (wiemy, że ponownie jest to osobisty związek z Milesem) i same postaci. A to można docenić, bo wyraźnie pokazuje, że twórcy chce się coś więcej.

God Friended Me generalnie utrzymuje swój poziom, dając lekką, przyjemną i wesołą rozrywkę. Świetnie to się ogląda.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Sezony

Sezon 1:

 

 

Powiązane Artykuły

Adam Siennica
-

Seriale lekkie, pozytywne i przyjemne. Telewizja ich też potrzebuje

Seriale lekkie i niewymagające często są bagatelizowane jako rozrywka niewarta czasu. Tylko czy na pewno?…

Norbert Zaskórski
-

Seriale 2019: wielkie powroty! Daty nowych sezonów styczeń-maj

Seriale 2019 to przede wszystkim wielkie powroty! Gra o tron, Luther, Odwróceni czy Detektyw. Midseason…

Adam Siennica
weekend
-

Zachwyty i rozczarowania 2018 roku – Adam Siennica

Koniec roku to czas podsumowań. W tekście dowiecie się, co mnie zachwyciło w popkulturze, a…

Adam Siennica
weekend
-

Koniec zapychaczy? Im krótsze seriale, tym lepsze

Obecnie w świecie seriali mocy nabiera trend, by tworzyć mniej odcinków, ale za to lepszych…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]