Repertuar kin Nowość Program TV

Doktor Hart (2011)

Hart of Dixie

Śr. ocena 7.8

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Najnowsza recenzja redakcji

W drugim odcinku na pierwszy plan wysuwa się to, co w Hart of Dixie powinno zawsze grać pierwsze skrzypce – południowa swojskość i  charakterystyczne poczucie humoru.

Nowy odcinek przygód egocentrycznej dr Hart jest dobry. Nie najlepszy, nie najgorszy, ale po prostu przyjemny. Nareszcie nie wołałam o pomstę do nieba nad zidiociałym zachowaniem postaci, a zwyczajnie cieszyłam się seansem. 42 minuty przepełnione były humorem sytuacyjnym, gdzie nawet sentymentalne rozmowy ostatecznie kończyły się zabawną puentą.

Zoe pragnie za wszelką cenę przekonać Joela do Bluebell. Alabamskie upały dają się pisarzowi we znaki, a co za tym idzie, wyidealizowany pomysł natychmiastowej wyprowadzki z Nowego Jorku przestaje być już tak romantyczny. Rankiem przychodzi moment na zimną kalkulację. Analiza rzeczy, które trzeba będzie poświęcić dla pani doktor, daje smutny wynik. Są to bowiem nie tylko miejsca, ale też ludzie. Jest to całe życie. Niezrażona Hart odważnie stawia czoło wyzwaniu i stara się pokazać Joelowi to, co w Bluebell najpiękniejsze: spokój, społeczność i gościnność. „Stara się” to kluczowy zwrot, ponieważ swoją sytuację życiową Zoe jak zwykle stawia na pierwszym miejscu, co skutkuje zaniedbywaniem obowiązków dobrej dziewczyny.

Osią napędową drugiego odcinka jest zdecydowanie wątek fałszywego związku Lemon i Wade’a. Dobre wieści szybko się rozchodzą, a mieszkańcy przy każdej możliwej okazji wykrzykują: „gorzko, gorzko”. Jak to zwykle bywa w tego typu serialach, takie sytuacje nigdy nie mogą być rozwiązane w logiczny sposób. Ale to właśnie skutki decyzji podjętych przez właścicieli Rammer Jammer napędzają akcję odcinka. Twórcy jednak delikatnie odsuwają od fanów wizję ich romantycznej relacji. W trakcie całego epizodu odnosi się wrażenie, że ich układ jest i będzie podyktowany tylko przyjaźnią. Lemon jest w stanie zrezygnować ze swojego marzenia o idealnym życiu u boku perfekcyjnego mężczyzny, aby pomóc swojemu przyjacielowi. Czy z tej mąki może wyrosnąć kiedykolwiek chleb? Ja wciąż trzymam kciuki, szczególnie że sytuacja z Meatballem udowadnia, iż Lemon mimo wszystko gustuje w prostocie.

Leila Gerstein nadal ma w rękawie kilka kart do odkrycia. Tym razem wyciąga asa w postaci przystojnego, młodego biznesmena – Cartera Covingtona (Ryan McPartlin). Czy Kapitan Wspaniały z Chucka i tu zachwyci widzów swoją ujmującą aparycją? Pannie Breeland już zawrócił w głowie, a myślę, że wiele fanek również zawiesiło na nim oko.

George Tucker wciąż pozostaje w zawieszeniu – ani nie rusza naprzód po rozstaniu z Tansy, ani nie cofa się do częstego przebywania w obecności Zoe Hart. Jego linię fabularną jednakże ma za zadanie popchnąć do przodu kuzynka Lavona. Dziewczyna (do której pasuje stwierdzenie „cicha woda brzegi rwie”) zauroczyła się bluebellowskim prawnikiem i nie zamierza tak szybko odpuścić. Na nic zdają się argumenty o jej młodości, jego złamanym sercu i nadopiekuńczości Lavona. Sprytny plan, opracowany przez Lynly, stworzy dla niej idealną okazję, aby często przebywać w towarzystwie ukochanego.

Drugi odcinek Hart of Dixie ma w sobie nutkę południowej magii – cieszenie się małymi rzeczami, tworzenie wystawnych przyjęć z błahych powodów, ciekawe intrygi i okazje do śmiechu. Moja ocena co prawda nigdy nie osiągnie wysokiego poziomu przez fatalną grę aktorów, ale mimo wszystko uznaję ten odcinek za bardzo udany.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Lavon Hayes
Wade Kinsella
Rose Hattenbarger
Lemon Breeland
George Tucker
Emmeline 'Mrs. H' Hattenbarger

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

 

 

Powiązane Artykuły

Oskar Rogalski
-

Serialowe miasteczka, które chcielibyśmy odwiedzić

Już dziś na polskim kanale FOX debiutuje "Miasteczko Wayward Pines", a my z tej okazji…

Oskar Rogalski
-

Serialowe przeciążenie naEKRANIE – 1-7 marca

W najnowszej edycji "Serialowego przeciążenia": „Żona idealna”, „Forever”, „Jane the Virgin”, „Przegląd tygodnia: Wieczór z…

Monika Roróg
-

Najlepsze klaty w serialach telewizyjnych

W tym roku na Walentynki mamy coś specjalnie dla naszych czytelniczek - wybraliśmy najlepsze klaty…

Marcin Rączka
-

Tak wyglądało „Życie na fali”

Rok 2003 był dobrym rokiem dla młodzieżowych seriali, które kiedyś były czymś więcej niż bezmyślną…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.