Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Współczesna rodzina (2009)

Modern Family

Śr. ocena 8.5

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

Modern Family - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Współczesna rodzina kończy siódmy sezon całkiem przyzwoitym, zapewniającym sporo frajdy odcinkiem. Tylko czy aby na pewno był to najlepszy możliwy wybór na zakończenie tej serii?

W tej serii jesteśmy świadkami lekkiego dysonansu w sposobie pisania postaci w poszczególnych odcinkach. Czasem osoba odpowiedzialna za scenariusz danego epizodu próbuje na szybko przyspieszyć rozwój jakiejś postaci, podczas gdy już w następnym jest to puszczane w niepamięć. Przykładem pierwszej tendencji jest Luke, kiedy to dowiadujemy się, że od jakiegoś czasu ma dziewczynę, która jeszcze w tym samym odcinku z nim zrywa. Drugą natomiast prezentuje Alex, która znów jest niedoceniana i zapomniana przez pozostałych członków rodziny Dunphych, czemu poświęcono uwagę w przeszłości. Brakuje koordynacji nad takimi detalami, co coraz bardziej rzuca się w oczy i może przeszkadzać osobom oglądającym Współczesną rodzinę od dłuższego czasu.

Serial często dotyka problemów związanych z dorastaniem. Tym razem przedstawił je jednak od trochę innej strony – Phila, który od samego początku przejawiał niecodzienne zżycie ze swoim synem, Lukiem. Niestety wraz z upływem czasu musiało się to trochę zmienić. Phil, nie mogąc się pogodzić z dorastaniem, zachowuje się w swoim stylu, co jest jednym najjaśniejszych momentów tego odcinka. Nie mogłem przestać się śmiać, kiedy obrzucał syna kliszowymi tekstami rodziców mających pretensje do swoich dzieci.

Świetnie wypadł też czteroletni aktor grający Joe Pritchetta, który zaprezentował monolog z Casablanki. Widać było, że scena ta wymagała kilku ujęć czy poprawek w postprodukcji, ale ze względu chociażby na ilość tekstu, jaką musiał zapamiętać tak mały chłopiec, pozostawia bardzo pozytywne wrażenie.

Jedynym przełomowym wydarzeniem finałowego odcinka była ewolucja relacji Haley i Andy’ego, która przynajmniej chwilowo uzyskała status długodystansowej. Jest to trochę rozczarowujące ze względu na to, że to już koniec serii. Zabrakło jakiegoś elementu, który rozpaliłby oczekiwania na kolejny sezon.

W postaci Double Click otrzymujemy dobry, a momentami nawet bardzo dobry odcinek. Nie odbiega on poziomem od poprzednich, serwując przyzwoitą porcję rozrywki. Doskonale sprawdza się w postaci kolejnej odsłony Współczesnej rodziny, ale nie jest idealnym zwieńczeniem już siódmej serii tego serialu.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Jay Pritchett
Gloria Delgado-Pritchett
Claire Dunphy
Phil Dunphy
Mitchell Pritchett
Cameron Tucker

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

Sezon 6:

Sezon 7:

Sezon 8:

Sezon 9:

Sezon 10:

Powiązane Artykuły

Adam Siennica
weekend
-

W pojedynku rozłożą Cię na łopatki. Aktorzy trenujący sztuki walki

Wiele razy pisałem o aktorach kina kopanego, którzy prezentują swoje umiejętności na ekranie. Tym razem…

Norbert Zaskórski
-

Seriale 2019: wielkie powroty! Daty nowych sezonów styczeń-maj

Seriale 2019 to przede wszystkim wielkie powroty! Gra o tron, Luther, Odwróceni czy Detektyw. Midseason…

Norbert Zaskórski
-

Nowe sezony seriali 2018 – jesień w Polsce i w USA

Wszyscy czekamy na nowe sezony seriali, które uwielbiam oglądać. Jesień w Polsce i w USA…

Michał Kujawiński
-

Nowe seriale i kolejne sezony na wrzesień 2018

Po spokojniejszym - jeśli chodzi o serialowe produkcje - miesiącu czas na wrzesień, w którym…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.