Przeczytaj w weekend

Rush (2014-2019)

Rush

Akcja skupi się na Dr. Williamie Rushu (Tom Ellis), który nie jest zwyczajnym lekarzem - nie pracuje w żadnym szpitalu, jest niezwykle dyskretny, jeśli klient dobrze płaci i uwielbia imprezować.

 • Premiera (Świat):

  17 lipca 2014
 • Czas trwania:

  60 min.
 • Gatunek:

  Dramat

Najnowsza recenzja redakcji

Rush pokazuje dr. Williama Rusha w innym świetle. Obserwujemy, jak planuje z Sarą (Odette Anable) romantyczną podróż, jak próbuje zwalczyć swoje wady i uzależnienia, by być dla niej tym, kogo mogłaby kochać. Jest to tak naprawdę heroiczna walka, która nie może zakończyć się sukcesem. Wiemy doskonale, jaki jest świat Rusha - pełny niebezpieczeństw, dwuznacznych sytuacji i problemów, z którymi trudno jest sobie poradzić. Rush nie potrafi wydostać się z tego świata, bo za głęboko w nim siedzi. Dlatego też sama końcówka odcinka tak bardzo przekonuje - w odróżnieniu od wielu innych seriali psucie życia bohatera jest tutaj wiarygodne, gdyż zostało wyśmienicie podbudowane argumentami ukazanymi w całym odcinku.

Dobrze wygląda sam proces wprowadzania kolejnych problemów w życie Rusha, który chce tylko kupić pierścionek zaręczynowy i pojechać w siną dal. Sprawa kolegi aktora jest zaledwie solidna i nie porywa tak bardzo, jak powinna. Ot, zwyczajny wątek mający dać do myślenia Rushowi, który może skonfrontować tutaj to, co sam czuje do Sary. 

Najważniejszą rolę odgrywa problem Eve (Sarah Habel), asystentki Rusha, która postrzeliła swojego byłego chłopaka mającego problemy z alkoholem. To wciąga od razu, bo jest to historia przemyślana, poważna (dobry kontrast w stosunku do innych wątków, gdyż tutaj nie ma miejsca na humor) i interesująca. Sam finał jest bardzo satysfakcjonujący, bo pokazuje Rusha w ciekawym świetle, kiedy wbrew lekarskim zasadom pozwala człowiekowi nękającemu jego przyjaciółkę wykrwawić się na podłodze. To sprawdza się doskonale i jednocześnie jest tutaj ostatecznym czynnikiem dającym mu do zrozumienia, że nie ucieknie z tego świata. Wiadomo, że pierwszym krokiem jest sytuacja z Corrine (Rachel Nichols), która najwyraźniej ma z nim dziecko. Co prawda wątek pasuje idealnie do tego serialu, ale odnoszę wrażenie, że w tym przypadku jest on trochę przekombinowany.

Czytaj również: "Endgame" - nowy thriller twórcy serialu "Uczciwy przekręt"

Rush to niezły serial, kończący się równie fajnym finałem, który wydaje się najbardziej pasować do tego bohatera i całego konceptu, gdyż ustatkowanie się i zmiana specyficznego zachowania postaci po prostu zniszczyłyby to, co tutaj działa. Furtki są otwarte, więc pozostaje czekać na 2. sezon. Oby niektóre elementy uległy poprawie - może dzięki temu Rush stanie się jeszcze lepszym serialem.

Sezony

Sezon 1

 1. Pilot (17 lipca 2014)
 2. Don’t Ask Me Why (24 lipca 2014)
 3. Learning to Fly (31 lipca 2014)
 4. We Are Family (7 sierpnia 2014)
 5. Where Is My Mind? (14 sierpnia 2014)
 6. You Spin Me Round (21 sierpnia 2014)
 7. Because I Got High (28 sierpnia 2014)
 8. Get Lucky (4 września 2014)
 9. Dirty Work (11 września 2014)
 10. Bitter Sweet Symphony (18 września 2014)

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Ben Mendelsohn

Ben Mendelsohn

ur. 1969, kończy 51 lat

Cobie Smulders

Cobie Smulders

ur. 1982, kończy 38 lat

Matthew Goode

Matthew Goode

ur. 1978, kończy 42 lat

Jennie Garth

Jennie Garth

ur. 1972, kończy 48 lat

Alec Baldwin

Alec Baldwin

ur. 1958, kończy 62 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV