Repertuar kin Nowość Program TV

Przeznaczeni (2014)

Star-Crossed

Śr. ocena 7.4

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

Przeznaczeni - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

Star-Crossed powoli łapie wiatr w żagle, rozwijając kilka wątków równocześnie i stając się czymś ciekawszym, niż to pilot zapowiadał.

W założeniu miał być to typowy młodzieżowy produkcyjniak z elementami SF oparty na romansie. I chociaż uczucie pomiędzy Amery i Romanem jest, to twórcy słusznie podchodzą do tematu i stawiają go na dalszym planie. Motyw z ochroną i jednoczesnym trzymaniem się z daleka jest doskonałą wymówką do tego, by zbudować historię oraz bohaterów i nie atakować widza mdłą oraz zanadto przyspieszoną historią miłosną. Jeśli jej rozwój będzie płynny i stopniowy, może okazać się bardziej przekonująca niż w większości seriali stacji The CW.

Interesująco rozwinięto historię uratowania Julii, której wątek jest jednym z istotniejszych w tym odcinku. Dzięki temu lepiej poznajemy całą otoczkę nietypowej zdolności Atrian, która jednocześnie staje się potwornym zagrożeniem. Przypuszczam, że poruszenie tego aspektu nie jest przypadkowe i koniec końców ta informacja wycieknie do opinii publicznej oraz zaogni relację ludzi i kosmitów. 

Na razie wygląda na to, że w centrum Star-Crossed stoi polityka, a nie romans, jak zapowiadano. Narastające napięcia, rozwój programu integracji oraz budzące się konflikty to elementy dobrze budujące fabułę Star-Crossed i odpowiednio pobudzające ciekawość. Dzięki solidnym wątkom serial zapewnia przyzwoitą rozrywkę – nie nudzi, nie razi absurdami (aczkolwiek tych też nie brak) i nie irytuje nudnym wątkiem romantycznym. 

Pomimo tego znajdą się jeszcze minusy, gdyż relacje postaci wciąż potrzebują dopracowania, by sprawiać lepsze wrażenie. Z jednej strony mamy dość naciągany motyw obrażenia się koleżanki Romana na przemowę o dziewczynce z przeszłości. Może ona wie, że to Amery, ale raczej nic nie sugerowało, iż darzy ją jakimś uczuciem, więc taka reakcja jest trochę przesadzona. Z drugiej mamy Graysona, który – jak się okazuje – należy do rodziny władającej radykałami z Red Hawks. Z uwagi na wydarzenia poprzedniego odcinka, jego tłumaczenia Amery są raczej jednym wielkim kłamstwem i nieporozumieniem. Świadomość, że jest ona tylko jego narzędziem, jest bardzo duża, więc twórcy mogliby darować sobie dziwaczne próby ratowania własnej skóry.

Końcówka z Tagami to mimo wszystko zaskoczenie, bo pierwszy raz pokazano widzom, jaka jest w tym wszystkim stawka i że dla nikogo tutaj nie jest to zabawa. Brutalne pozbycie się szpiega jest pozytywną niespodzianką, bo wygląda na to, że Caster jednak stanowi tutaj kolejną stronę konfliktu, a nie, jak pierwotnie sugerowano, część organizacji radykałów. Potencjał na naprawdę atrakcyjny rozwój jest tutaj obecny.

Star-Crossed nie porywa, ale z każdym odcinkiem wzbudza zainteresowanie i dostarcza lekkiej, niezobowiązującej rozrywki. Być może jeszcze coś z tego serialu może być.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Emery Whitehill
Grayson Montrose

Sezony

Sezon 1:

 

 

Powiązane Artykuły

Adam Siennica
-

Dziś wieczorem w telewizji – 08.10.2014

Wszystko, co każdy widz wiedzieć powinien, czyli wybieramy to, co naszym zdaniem jest najlepsze dziś…

Marcin Rączka
-

NIE PRZEGAP: Nowości serialowe w lutym

Po styczniowym natłoku premier luty będzie miesiącem spokojniejszym i zaoferuje widzom siedem nowych produkcji. Emisja…

Marcin Rączka
-

Na jakie seriale czekamy w 2014 roku?

W ciągu najbliższych dwunastu miesięcy czeka nas ponad 100 serialowych premier. Zdecydowaną większość z nich…

Marcin Rączka
-

Serialowe podsumowanie wydarzeń na Comic-Con 2013

Pomiędzy 17 a 21 lipca na Hatak.pl liczył się tylko Comic-Con. Jak co roku zaserwowaliśmy…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.