Dziewczyny nad wyraz (2017-2019)

The Bold Type

Dziewczyny nad wyraz

Fabuła Dziewczyn nad wyraz skupia się na życiu i pracy osób pracujących w popularnym kobiecym magazynie „Scarlet”. Dziewczyny rozpoczynające tutaj swoją karierę muszą znaleźć swój głos pod okiem twardych przywódczyń.

Trailery i materiały wideo

The Bold Type - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

Po poprzednim, dość intensywnym emocjonalnie odcinku, tym razem przygody młodych bohaterek serialu wydają się być statyczne. Zwłaszcza że lwią część odcinka stanowi przyjęcie dla przyjaciół Richarda wydane w jego domu. Bez wątpienia jest to główny punkt programu, który prowadzi do eskalacji kilku wątków. Najbardziej oczywistym jest ten dotyczący Richarda i Sutton, którzy po prostu muszą wyjaśnić między sobą kilka związkowych sprawach. Pierwsza wspólna domówka, pojawiające się pytania o dalsze plany, przeprowadzki, a nawet dzieci - z tymi wszystkimi tematami muszą zmierzyć się nasi bohaterowie. Ponownie poruszono tutaj różnicę wieku między Sutton a Richardem, a także całkowicie odmienne miejsce na drabinie kariery zawodowej. To, co bardzo przypadło mi do gustu, to fakt, że wszystkie te pomniejsze problemy potraktowano jako coś naturalnego dla związku, a nie jako przeszkodę nie do pokonania. Miła odmiana od standardowego prowadzenia miłosnych wątków, w których im więcej wydumanych problemów tym lepiej.

Kolacja u Sutton i Richarda okazała się być doskonałą przestrzenią do rozwiązania kilku spraw pomiędzy Patrickiem a Jane. Z jednej strony bezpośrednie wystąpienie Jane przeciwko Patrickowi i powiedzenie mu wprost, co o nim myśli, budzi podziw. Z drugiej jednak, ta ich przedziwna relacja przypomina raczej kłótnię w piaskownicy dwóch przedszkolaków niż relację pracodawca-podwładny. I mimo że magazyn "Scarlet" ma wspaniałą społeczność, a polityka firmy jest marzeniem każdej młodej kobiety, to jednak takie zachowanie Jane działa na jej niekorzyść. Po raz kolejny udowadnia, że jej proces dojrzewania jeszcze się nie zakończył. I nie jest tutaj mowa o jej dojrzewaniu zawodowym, ale jako młodego człowieka i ogólnym obyciu w towarzystwie. Tym bardziej rzuca się to w oczy, że zarówno Jane, jak i pozostałe bohaterki używają alkoholu jako atrybutu dorosłości. Zwłaszcza że ilości jakie piją, powinny mieć znaczący wpływ na ich zachowanie, a ten fakt jest po prostu pomijany. Alkohol jest tutaj bezproblemowym dodatkiem, który nie ma żadnych konsekwencji.

Nie tylko Jane i Sutton mają kulminację swoich wątków podczas tej kolacji. Postać Kat w dalszym ciągu brnie w politykę, a pomaga jej Tia, która jest menedżerem jej sztabu wyborczego. Obie dziewczyny dogadują się bez większych problemów, od obu bije charyzma, a ich współpraca powoli zaczyna przynosić widoczne rezultaty. Jak się można było spodziewać, kiedy Kat zabiera Tię na kolację, to szybko okazuje się, że nie jest obojętna na osobisty urok swojej współpracowniczki. Tym bardziej, że usilnie się nam sugeruje, że być może będzie jakiś romans między bohaterkami. Cały odcinek wypełniony jest przeciągłymi spojrzeniami i przypadkowym kontaktem fizycznym. Co prawda nadzieje Kat zostały szybko stłumione, ale obie bohaterki w dalszym ciągu są zaangażowane w kampanię polityczną, więc ich wątek może pójść w dowolnym kierunku. Zwłaszcza że historia Kat wielokrotnie była rozwijana właśnie w oparciu o partnera, który towarzyszy jej na ekranie. Wydaje się, że i tym razem twórcy chcą połączyć jej życie miłosne z zawodowym.

Warto też wspomnieć, że odcinek ma kilka pomniejszych wątków, które doskonale uzupełniają główne wydarzenia. Przede wszystkim Jane i Jacqueline przeprowadzają pierwszy znaczący wywiad z jedną z modelek, która padła ofiarą nadużyć słynnej pani fotograf - Pameli Dolan. Niestety większość wywiadu jest robiona poza okiem kamery, więc widzowie nie mogą podziwiać ani kunsztu dziennikarskiego Jane, ani nieznanych nam umiejętności Jacqueline. Ten wątek prowadzony jest zdecydowanie wolno i być może będzie stanowił w przyszłości główną oś wydarzeń, pozostawiając teraz miejsce dla innych bohaterów. Bardzo ciekawym zabiegiem jest wprowadzenie też ataku hakerskiego na magazyn "Scarlet", a żądanie okupu w bitcoinach wydaje się być aż nazbyt realne. Atak hakerski wiąże się również z możliwością ujawnienia ważnych danych magazynu, co mogłoby zaszkodzić nie tylko reputacji "Scarlet", ale i pojedynczym osobom. Pomysł jak najbardziej ciekawy i dodaje nuty niebezpieczeństwa dla tego sielankowego serialu.

Odcinek jako całość może nie zwala z nóg jak poprzedni, ale w dalszym ciągu utrzymuje zadowalający poziom. Brakuje dalszego ciągu w sprawie Alexa, a być może i postać Ryana zostanie zepchnięta na dalszy plan, który być może wyruszy w trasę dotyczącą promocji jego książki. Mam nadzieję, że będzie to miało jakikolwiek wpływ na postać Jane, bo w tym sezonie niektóre wątki po prostu znikają bez echa. A szkoda, bo rzuca to cień na tę bardzo dobrą przecież produkcję.

Sezony

Sezon 1

 1. Pilot (20 czerwca 2017)
 2. O Hell No (12 lipca 2017)
 3. The Woman Behind the Clothes (18 lipca 2017)
 4. If You Can’t Do It with Feeling (25 lipca 2017)
 5. No Feminism in the Champagne Room (1 sierpnia 2017)
 6. The Breast Issue (8 sierpnia 2017)
 7. Three Girls in a Tub (15 sierpnia 2017)
 8. The End of the Beginning (22 sierpnia 2017)
 9. Before Tequila Sunrise (29 sierpnia 2017)
 10. Carry the Weight (5 września 2017)

Sezon 2

 1. Feminist Army (12 czerwca 2018)
 2. Rose Colored Glasses (12 czerwca 2018)
 3. The Scarlet Letter (19 czerwca 2018)
 4. OMG (26 czerwca 2018)
 5. Stride of Pride (3 lipca 2018)
 6. The Domino Effect (10 lipca 2018)
 7. Betsy (17 lipca 2018)
 8. Plan B (24 lipca 2018)
 9. Trippin (31 lipca 2018)
 10. We’ll Always Have Paris (7 sierpnia 2018)

Sezon 3

 1. The New Normal (9 kwietnia 2019)
 2. Plus It Up (16 kwietnia 2019)
 3. Stroke of Genius (23 kwietnia 2019)
 4. The Deep End (30 kwietnia 2019)

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV