Przeczytaj w weekend

Dziewczyna z doświadczeniem (2016-2019)

The Girlfriend Experience

Dziewczyna z doświadczeniem

Serial The Girlfriend Experience opowiada o najbardziej ekskluzywnych kurtyzanach, które gwarantują swoim klientom znacznie więcej niż tylko seks. Dzielą one ze swoimi klientami rodzaj intymności podobny do romantycznych związków, a także małżeństw. Pseudokochanki są niezwykle drogie, ale warte swojej ceny.

Trailery i materiały wideo

The Girlfriend Experience - zwiastun

Najnowsza recenzja redakcji

Początek historii The Girlfriend Experience pokazuje dość wyraźnie, jaka jest główna bohaterka. W poszukiwaniu stażu biega z jednej rozmowy kwalifikacyjnej na drugą, zawsze robiąc dobre wrażenie. Jest pewna siebie, czasem wręcz arogancka, zaradna, a do tego bardzo atrakcyjna. Nie zastanawia się za dużo, nie okazuje zbyt wiele emocji. Gdy przyjaciółka zabiera ją na pierwszą randkę za pieniądze, Christine nie robi z tego wielkiej sprawy. Jest zaintrygowana, lekko zakłopotana, ale na pewno nie przerażona czy smutna - w końcu nikt jej do tego nie zmusił. Ciekawy jest fakt, jak pod wpływem nowych przeżyć Christine się zmieni, bo zmieni się na pewno. Początkowe zdystansowanie wydaje się celowe, aby następnie pokazać przemianę bohaterki i uwydatnić kontrast. Mam przynajmniej taką nadzieję, bo na razie wszyscy bohaterowie wydają się dość płytcy.

Atmosfera stworzona w serialu jest spójna z historią. Ciekawym zabiegiem jest brak czołówki. Na początku pojawia się jedynie tytuł – na sekundę, prostym krojem liter, biały na czarnym tle. Niejako zapowiada surowość całej produkcji. Wszystko jest opowiadane z dystansem, brak jakiejkolwiek ckliwości, płaczu, nie ma kreślenia grubymi krechami trudnej sytuacji życiowej. Dziewczyna jest zdolna, ale ma mało pieniędzy. Widzi okazję, a że nie jest przesadnie pruderyjna, postanawia z niej skorzystać. Bez głębszych rozważań. Chłodny klimat pogłębiają stonowane kolory i niewiele światła. Akcja toczy się nieśpiesznie, a jednak wiemy dużo po pierwszym odcinku. Może nawet za dużo.

Choć wiele tutaj dobrego pod względem wizualnym i konstrukcyjnym, niekoniecznie tak samo będzie w przypadku fabuły i postaci. Teoretycznie nigdy nie oglądałem serialu w całości poświęconego eleganckim „towarzyszkom”, a jednak mam wrażenie wtórności historii. Nic, co działo się w odcinku pierwszym, nie sprawiło, że z niecierpliwością czekałbym na drugi. Postacie są proste, banalne wręcz, wydaje się, że już je skądś znamy, a resztę możemy dopowiedzieć sobie sami, jeśli w ogóle nas ona zainteresuje. Trzeba oczywiście wziąć pod uwagę fakt, że odcinki The Girlfriend Experience trwają niecałe pół godziny. Trudno w tym czasie zmieścić pogłębioną charakterystykę postaci czy jakieś wątki poboczne, trudno również zacieśnić intrygę tak, aby zaciekawiła każdego.

Jest w tym serialu potencjał. Widać, że twórcy nie chcą opowiedzieć w nudny sposób banalnej historii o dziewczynie, która zagubiła się w dorosłym życiu. Mimo wszystko jeden odcinek w przypadku tej opowieści to za mało, aby się wkręcić.

Sezony

Sezon 1

 1. Entry (10 kwietnia 2016)
 2. A Friend (10 kwietnia 2016)
 3. Retention (17 kwietnia 2016)
 4. Crossing the Line (24 kwietnia 2016)
 5. Insurance (1 maja 2016)
 6. Boundaries (8 maja 2016)
 7. Access (15 maja 2016)
 8. Provocation (22 maja 2016)
 9. Blindsided (29 maja 2016)
 10. Available (5 czerwca 2016)
 11. Fabrication (12 czerwca 2016)
 12. Home (19 czerwca 2016)
 13. Separation (19 czerwca 2016)

Sezon 2

 1. Erica & Anna: Leverage (5 listopada 2017)
 2. Bria: Admitting (5 listopada 2017)
 3. Erica & Anna: The List (12 listopada 2017)
 4. Bria: Eggshells (12 listopada 2017)
 5. Erica & Anna: Solicitation (19 listopada 2017)
 6. Bria: Negotiation (19 listopada 2017)
 7. Erica & Anna: Donors (26 listopada 2017)
 8. Bria: Moral Inventory (26 listopada 2017)
 9. Erica & Anna: Family (3 grudnia 2017)
 10. Bria: Living Like a Tornado (3 grudnia 2017)
 11. Erica & Anna: Citizens First (17 grudnia 2017)
 12. Bria: Making Amends (17 grudnia 2017)
 13. Erica & Anna: Free Fall (24 grudnia 2017)
 14. Bria: Relapse (24 grudnia 2017)

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV