Repertuar kin Nowość Program TV

Dziewczyna z doświadczeniem (2016)

The Girlfriend Experience

Śr. ocena 7.2

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

The Girlfriend Experience - zwiastun

Najnowsza recenzja redakcji

Chłodno, z dystansem, powoli i w sumie mało oryginalnie – w taki sposób pierwszy odcinek The Girlfriend Experience rozpoczyna opowieść o Christine/Chelsea, ambitnej studentce prawa / ekskluzywnej dziewczynie do towarzystwa.

Początek historii Dziewczyna z doświadczeniem pokazuje dość wyraźnie, jaka jest główna bohaterka. W poszukiwaniu stażu biega z jednej rozmowy kwalifikacyjnej na drugą, zawsze robiąc dobre wrażenie. Jest pewna siebie, czasem wręcz arogancka, zaradna, a do tego bardzo atrakcyjna. Nie zastanawia się za dużo, nie okazuje zbyt wiele emocji. Gdy przyjaciółka zabiera ją na pierwszą randkę za pieniądze, Christine nie robi z tego wielkiej sprawy. Jest zaintrygowana, lekko zakłopotana, ale na pewno nie przerażona czy smutna – w końcu nikt jej do tego nie zmusił. Ciekawy jest fakt, jak pod wpływem nowych przeżyć Christine się zmieni, bo zmieni się na pewno. Początkowe zdystansowanie wydaje się celowe, aby następnie pokazać przemianę bohaterki i uwydatnić kontrast. Mam przynajmniej taką nadzieję, bo na razie wszyscy bohaterowie wydają się dość płytcy.

Atmosfera stworzona w serialu jest spójna z historią. Ciekawym zabiegiem jest brak czołówki. Na początku pojawia się jedynie tytuł – na sekundę, prostym krojem liter, biały na czarnym tle. Niejako zapowiada surowość całej produkcji. Wszystko jest opowiadane z dystansem, brak jakiejkolwiek ckliwości, płaczu, nie ma kreślenia grubymi krechami trudnej sytuacji życiowej. Dziewczyna jest zdolna, ale ma mało pieniędzy. Widzi okazję, a że nie jest przesadnie pruderyjna, postanawia z niej skorzystać. Bez głębszych rozważań. Chłodny klimat pogłębiają stonowane kolory i niewiele światła. Akcja toczy się nieśpiesznie, a jednak wiemy dużo po pierwszym odcinku. Może nawet za dużo.

Choć wiele tutaj dobrego pod względem wizualnym i konstrukcyjnym, niekoniecznie tak samo będzie w przypadku fabuły i postaci. Teoretycznie nigdy nie oglądałem serialu w całości poświęconego eleganckim „towarzyszkom”, a jednak mam wrażenie wtórności historii. Nic, co działo się w odcinku pierwszym, nie sprawiło, że z niecierpliwością czekałbym na drugi. Postacie są proste, banalne wręcz, wydaje się, że już je skądś znamy, a resztę możemy dopowiedzieć sobie sami, jeśli w ogóle nas ona zainteresuje. Trzeba oczywiście wziąć pod uwagę fakt, że odcinki Dziewczyna z doświadczeniem trwają niecałe pół godziny. Trudno w tym czasie zmieścić pogłębioną charakterystykę postaci czy jakieś wątki poboczne, trudno również zacieśnić intrygę tak, aby zaciekawiła każdego.

Jest w tym serialu potencjał. Widać, że twórcy nie chcą opowiedzieć w nudny sposób banalnej historii o dziewczynie, która zagubiła się w dorosłym życiu. Mimo wszystko jeden odcinek w przypadku tej opowieści to za mało, aby się wkręcić.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Christine Reade
David Tellis
Erin Roberts
Martin Bayley

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Powiązane Artykuły

Norbert Zaskórski
-

Premiery seriali 2018 (styczeń-czerwiec). Daty w USA i w Polsce

Zaczynamy 2018 rok, co w telewizji oznacza nowe seriale oraz powracające sezony popularnych tytułów. W…

Adam Siennica
1-

Premiery seriali – jesień 2017. Daty premiery w USA i w Polsce

Jesień 2017 to okres, na który czekają wszyscy fani seriali. Na ekranach pojawią się dziesiątki…

Marcin Rączka
1-

Nowe seriale – kwiecień 2016

Kwiecień to dobry miesiąc dla seriali. W ramówce pojawi się kilka nowych produkcji i dojdzie…

Lubią ten serial (1)

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.