Repertuar kin Nowość Program TV

The Tomorrow People (2013)

Śr. ocena 7.3

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Najnowsza recenzja redakcji

Serial The Tomorrow People od początku raził brakiem jakiejkolwiek oryginalności, ale miał swoje momenty, w których ktoś potrafił bawić się schematami. Finał jednak kładzie tę produkcję na łopatki.

Początkowe minuty finału The Tomorrow People przejdą do historii mijającego sezonu jako najbardziej bezsensowna śmierć postaci. Zabicie Rogera, które poza ckliwą i sztucznie dramatyczną sceną nie wnosi do fabuły kompletnie nic, jest pierwszym z zabiegów wywołujących ból głowy. Rodzi się tak naprawdę jedno pytanie: skoro Roger współtworzył maszynę, to po co kazał bratu strzelić? Powinien przewidzieć, że po tym czasie podłączenia nic to nie da. Absurd.

Atak na bazę Ultra jest nawet efektowny, choć pozbawiony pomysłu i pazura. Tak naprawdę jedyną w miarą pozytywną sceną w tym odcinku jest pojedynek Stephena z Założycielem – dostarcza on potrzebnych wrażeń, choć także razi brakiem kreatywności. Trochę to zabawne, jak szybko Stephen nauczył się używać swoich nadzwyczajnych zdolności i odkrywać nowe. Scena zastrzelenia Cary mogła pokazać, że twórcy tego serialu jednak mają odwagę, ale wszystko zostaje zaprzepaszczone wręcz momentalnie. Nowa umiejętność cofania czasu jest raczej zbyt przesadzona i naciągana, aby można było to kupić.

Najbardziej razi John, który w ostatnich kilku odcinkach zmienił się z sympatycznego, pewnego siebie bohatera w dziwacznego mięczaka, który nagle zapomniał, kim jest. Wprowadzenie tutaj jego rozterek sercowych i nagłego związku z Astrid jest nieporozumieniem pozbawionym jakiegokolwiek sensu – chwilę wcześniej z Carą wyznają sobie miłość, a tu nagle wszystko zmienia się o 180 stopni.

Problemem tego serialu jest brak jakiejkolwiek oryginalności. Wszystko trąci wtórnością, a wątki przygotowane na drugi sezon również nie zachwycają. Charakterystyka Jedekiaha zmienia się jak w kalejdoskopie – nagle znowu staje się on czarnym charakterem. Tylko że o ile zmiana w dobrego przekonuje, to kolejna przemiana jest absurdalna i komiczna, zwłaszcza w obliczu rozmów z Johnem – raz mówi, że traktuje go jak syna, by chwilę później zrobić z niego marionetkę i zawodowego zabójcę. Trochę to niepoważne i nieprzemyślane.

Można rzec: jaki serial, taki finał. Absurd goni absurd, zero emocji, dziwaczne pomysły i kompletny brak kreatywności twórców sprawia, że The Tomorrow People nie jest serialem, za którym będę tęsknić.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Stephen Jameson
Jedikiah Price

Sezony

Sezon 1:

 

 

Powiązane Artykuły

Beata "beata101" Zawadzka
-

Seriale, które nie powinny nigdy powstać

Zastanawialiście się kiedyś nad tym? Czasem oglądacie jakiś serial, jeden, dwa odcinki, czasem cały sezon…

Marcin Rączka
-

NIE PRZEGAP: Nowości serialowe w marcu

Dużymi krokami zbliżamy się do końca sezonu 2013/14 w amerykańskiej telewizji, który nastąpi już w…

Marcin Rączka
-

NIE PRZEGAP: Nowości serialowe w lutym

Po styczniowym natłoku premier luty będzie miesiącem spokojniejszym i zaoferuje widzom siedem nowych produkcji. Emisja…

Marcin Rączka
-

Na jakie seriale czekamy w 2014 roku?

W ciągu najbliższych dwunastu miesięcy czeka nas ponad 100 serialowych premier. Zdecydowaną większość z nich…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.