Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Twisted (2013)

Śr. ocena 7.4

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Trailery i materiały video

Najnowsza recenzja redakcji

Rozpoczyna się nowy rozdział w serialu Twisted, który nie jest tak atrakcyjny jak to, co prezentowano nam w pierwszych odcinkach.

Cała historia śmierci starego Desaia na razie jest prowadzona dość mizernie i bez większych emocji. Twórcy skupiają się na nieumiejętnie przedstawionym dylemacie Danny’ego, którego gryzą wyrzuty sumienia. Zbyt dużo tutaj nic niewnoszących do fabuły rozmów i zawsze naburmuszonej Jo, a za mało sensownego rozwoju historii i sugerowania nam, co tak naprawdę dalej się wydarzy. Jedynie końcowa scena jest poniekąd obietnicą, że to nie koniec perypetii bohaterów, skoro ktoś odkrywa ciało Desaia. Szkoda, że wszystko jest teraz mniej atrakcyjne i nie tak interesujące jak to, co oglądaliśmy w pierwszej połowie sezonu.

Oczyszczenie Danny’ego z zarzutów wygląda znośnie, ale dalekie jest od ideału. Scenarzyści opierają ten motyw na zbyt wielkich banałach i naciąganych absurdach. Matka Reginy przez cały sezon budowana była na postać sprytniejszą niż ta, jaką teraz obserwujemy. Tak samo jak wykonawczyni rozkazów Vikrama, która dotychczas była sprytna i zawsze o krok przed wszystkimi, a teraz daje się wciągnąć w pułapkę jak zwykła amatorka. To jest dość problematyczne, bo w pierwszej połowie sezonu Twisted twórcy nad tym panowali, a fabularnie odcinki były o wiele bardziej dopracowane. Tutaj mamy zbyt wiele naciągnięć, które psują wrażenie.

Optymizmem nie napawa wątek relacji Lacey z nowym chłopakiem w szkole. Wiemy, że romans Lacey z Dannym jest czymś, co powinno być rozwijane, ale jeśli scenarzyści chcą tu wprowadzić trójkąt miłosny, może odbić się to negatywnie na jakości serialu. Jest to ostatnia rzecz, jakiej potrzebujemy. Co innego relacja Danny’ego z Jo i Lacey, gdzie pomiędzy trójką panuje uczucie – to działało. Tutaj wyraźnie idzie to w złą stronę, gdyż nowa postać nie ma na razie żadnego emocjonalnego znaczenia dla Twisted. Oby jednak twórcy zdecydowali się zaskoczyć.

Twisted rozczarowuje zmianą fabularną, która jest mniej interesująca od tego, co nam dotąd prezentowano. Oby jednak gdzieś w tym tkwił ciekawszy pomysł na rozkręcenie serialu.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Karen Desai
Danny Desai

Sezony

Sezon 1:

 

 

Co o tym sądzisz?

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]