Przeczytaj w weekend

Miasto zła (2015-2019)

Wicked City

Miasto zła

"Miasto zła" ("Wicked City") to antologia, której każdy sezon skupiony jest na innej kryminalnej sprawie z historii Los Angeles. Premierowa seria opowiada o morderstwie popełnionym w 1982 roku w światku rock and rolla i wszechobecnej kokainy. Sojusze zostają zawierane pomiędzy detektywami, dziennikarzami, dilerami narkotykowymi i klubowiczami, aby rozwiązać sprawę.

Najnowsza recenzja redakcji

Najgorsze w Mieście zła jest to, że z opowieści o grze w kotka i myszkę z seryjnym mordercą szybko zmieniła się w obyczajowe popłuczyny. Więcej tutaj skupiania się na sztampowych problemach małżeńskich gliniarza, jego nudnej relacji z partnerem oraz słabo rozwijanym związku seryjnego mordercy z jego dziewczyną. W tym wszystkim pojawiają się momentami naprawdę niezłe pomysły, ale są one przykryte przez taflę sztampy, która sprawia, że oglądamy coś co najwyżej przeciętnego, co nie jest w stanie porwać i wciągnąć.

Oba odcinki to wałkowanie wątku romansu Jacka Rotha, który stał się bronią Kenta. To nie tylko słaby wątek, ale jest także jeszcze gorzej rozwijany. Dostajemy sceny niczym z opery mydlanej, w których aktorzy już chyba wiedzieli, że ich produkcja została skasowana, bo nikomu już się nie chce. Wszyscy grają na autopilocie, nawet nie starając się zbudować przekonujących emocji. Mowa oczywiście o całej relacji Rotha z jego żoną - ten dramat powinien mieć znaczenie dla widza, a jest obojętność, bo nie udaje się twórcom zbudować jakiegokolwiek emocjonalnego porozumienia pomiędzy widzem a bohaterami. Brak chęci aktorów odbija się na jakości, bo jeszcze bardziej wypłukuje serial z jakichkolwiek emocji.

Najgorzej jednak nadal jest z wepchniętym na siłę wątkiem dziennikarki, który po prostu wydaje się kompletnie nieprzemyślany, aczkolwiek sam pomysł ma potencjał. Trochę to wina Taissy Farmigi, która nawet nie stara się być tak dobrą aktorką jak jej słynna matka, trochę scenarzystów, którzy wypełniają to absurdalnymi motywami na czele z nudną obsesją Kenta na punkcie dziennikarki i jej relacją z Diverem. Robienie przeciąganego dramatu z faktu, że jej współpracownik udaje biednego i skrzywdzonego przez życie człowieka, gdy w istocie jest bogatym dzieciakiem, nawet nie jest śmieszne. Kolejny mdły wątek prowadzony tak, jakby to była Moda na sukces.

W tym wszystkim naprawdę jedynymi elementami, które ogląda się z przyjemnością, są sceny z Kentem. Co prawda rozwiązania w tym wszystkim są oczywiste i przewidywalne, ale zostały poprawnie zrealizowane, a jego relacja z Betty w całym swoim absurdzie ma jakiś sens. Najciekawsze okazują się sceny z dziewczynką z sąsiedztwa, które pozwalają spojrzeć na Kenta z innej perspektywy. Te dwa odcinki dodają tej postaci trochę wyrazu. Szkoda jedynie, że twórcy nawet nie pokusili się o wiarygodną przemianę Betty. Samotna matka tak po prostu zaczęła zabijać i pomagać seryjnemu mordercy? Miłość to za mało, by nadać temu przekonujący wydźwięk.

Wicked City w obu odcinkach oferuje po raz kolejny opowieść nierówną, banalną, przekombinowaną w złą stronę i z masą niepotrzebnych oraz słabo zrealizowanych motywów. Jest trochę słabiej niż ostatnio, ale mimo wszystko ogląda się to bez bólu głowy. Są gorsze seriale.

Sezony

Sezon 1

  1. Pilot (27 października 2015)
  2. Running with the Devil (3 listopada 2015)
  3. Should I Stay Or Should I Go (10 listopada 2015)
  4. The Very Thought of You (18 listopada 2015)
  5. Heat Wave (23 grudnia 2015)
  6. Blizzard of Ozz (23 grudnia 2015)
  7. Destroyer (23 grudnia 2015)
  8. Goodbye Norma Jean (30 grudnia 2015)

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Hayley Atwell

Hayley Atwell

ur. 1982, kończy 38 lat

Lily James

Lily James

ur. 1989, kończy 31 lat

Barbara Mularczyk

Barbara Mularczyk

ur. 1984, kończy 36 lat

Wojciech Mecwaldowski

Wojciech Mecwaldowski

ur. 1980, kończy 40 lat

Marshall Allman

Marshall Allman

ur. 1984, kończy 36 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV