Repertuar kin Nowość Program TV

Wisdom of the Crowd (2017)

Śr. ocena 6.5

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Najnowsza recenzja redakcji

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Od początku podkreślam przeciętność Wisdom of The Crowd na tle ciekawszych seriali kryminalnych współczesnej telewizji. Trzeci odcinek pokazuje, że może coś jeszcze z tego być.

Odcinek pokazuje kilka niezłych pomysłów na rozwój formy Wisdom of the Crowd. Nie jest to typowe  zajmowanie się jedną i zwyczajną sprawą kryminalną. Ten odcinek pokazuje, że zbudowana maszyna ma też analizować dawne sprawy i się uczyć. Takim sposobem w nowym odcinku widzimy tworzenie powiązań w morderstwach, które na pierwszy rzut oka nie są powiązane i policja nic w tym nie widziała. Choć sam motyw jest potraktowany w serialu zaledwie poprawnie, pokazuje on, że takim zagraniem mają potencjał na rozwijanie wątków kryminalnych poza schematy gatunku. Wyraźnie w tym jest coś, co ma szansę wzmocnić poziom tego serialu, jeśli twórcy zdecydują się to rozwinąć.

Ciekawy jest też wątek utrzymania całego tego przedsięwzięcia, bo w końcu jest to coś, co nie zarabia pieniędzy, bo ma inny cel. To trochę kieruje ten serial na mocniejsze rejony autentyczności. Na razie problemy są zaledwie zasygnalizowane, ale drzemie tu potencjał na ciekawy rozwój, bo co zrobi bohater, by utrzymać cały system za darmo, a jednocześnie mieć za co go utrzymywać? Czuć narastający konflikt pomiędzy Tanner i jego przyjacielem odpowiedzialnym za finanse. To może doprowadzić do czegoś, co będzie poza decyzyjnością bohatera. Całkiem solidny zalążek nowego wątku.

Dobre jest to, że Wisdom of the Crowd nie jest typowym proceudralem (oparcie na sprawach pojedynczych odcinków). Jest w tym bowiem sporo ciągłości, która nadaje każdemu kolejnemu odcinkowi więcej spójności. To tyczy się problemów z finansami, ale także ewolucji relacji pomiędzy postaciami. Na czele z Tannerem współpracującym z policją, która jest nadal niechętna. Powolne budowane tej relacji ma więcej sensu i na razie jest rozwijane stopniowo i odpowiednio interesująco. Najważniejsze jednak, że sprawa zabójstwa córki Tannera stanowi najmocniejszy punkt tego programu. Ten główny wątek początkowo wydawał się przeciętny, pozbawiony potencjału, ale ten odcinek to zmienia. Widać tutaj większą i ciekawszą tajemnicę, która może zmienić ten serial w coś ciekawszego. Szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę wydarzenia z osadzonym domniemanym mordercą Mii, który zostaje zabity za to, że chciał gadać. Dobre i poprawne budowanie intrygi zdecydowanie na plus.

Znasz ten serial?

Oceń, jak Ci się podobał:

0,0

Nie jest to ani rozrywka wybitna, ani nawet dobra. Trzeci odcinek pokazuje jednak, że twórcy mają na to jakiś pomysł. Z tej sztampowej koncepcji wyciągają więcej, niż mógłbym się spodziewać po pilocie. Nadal jest czasem banalnie, oczywistości rażą, a niektóre postacią są za bardzo papierowe, ale ogląda się to coraz lepiej. Jeremy Piven nadal jest najjaśniejszym punktem i czuć tutaj potencjał na więcej. Przeciętnie, ale nadzieją na poprawę.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Jeffrey Tanner
Detektyw Cavanaugh
Tammy Scavuzzo
Eric Buehner
Detektyw Ruiz

Sezony

Sezon 1:

Powiązane Artykuły

Norbert Zaskórski
-

Premiery seriali 2018 (styczeń-czerwiec). Daty w USA i w Polsce

Zaczynamy 2018 rok, co w telewizji oznacza nowe seriale oraz powracające sezony popularnych tytułów. W…

Adam Siennica
1-

Skasowane seriale 2017 roku. Tych tytułów już nie zobaczymy

W ostatnich dniach amerykańskie telewizji skasowały kilkanaście popularnych tytułów, które dołączają do anulowanych wcześniej seriali.…

Adam Siennica
-

Seriale na październik 2017 – nowe tytuły i kolejne sezony

Wrzesień to tak naprawdę przedsmak sezonu serialowego, bo startuje on na poważnie w jego ostatnim…

Adam Siennica
1-

Premiery seriali – jesień 2017. Daty premiery w USA i w Polsce

Jesień 2017 to okres, na który czekają wszyscy fani seriali. Na ekranach pojawią się dziesiątki…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.