Tag: film wojenny

57 -
-

Top Showmax: Najlepsze filmy i seriale wojenne

Oferta Showmax pełna jest świetnego kina gatunkowego. Lubisz horrory? A może przepadasz za komediami romantycznymi? Nie ma problemu. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Aby…

Adam Siennica
22 -

Bitwa o Anglię w kinach. Ridley Scott za kamerą filmu wojennego

Ridley Scott jednak chce zrobić sobie przerwę w pracy nad kolejnymi odsłonami serii Obcy. Według nowych doniesień wyreżyseruje widowiskowy film wojenny.

Piotr Piskozub
-

Dunkierka: zobacz zwiastun epickiego filmu Christophera Nolana

W sieci pojawił się pełny zwiastun filmu Dunkierka w reżyserii Christophera Nolana. Po materiale możemy wnioskować, że szykuje się wielkie widowisko.

Adam Siennica
-

Przełęcz ocalonych – prawdziwa historia była bardziej absurdalna

Andrew Garfield wyjawił w jednym z wywiadów, że Mel Gibson nie mógł przenieść wszystkich zachowań Dossa z pola bitwy, bo widzowie pomyśleliby, że to absurdalne.

Piotr Piskozub
-

Owacja dla Przełęczy ocalonych Mela Gibsona w Wenecji. Pierwsze...

Na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji odbył się pokaz filmu Przełęcz ocalonych w reżyserii Mela Gibsona. W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje produkcji.

Adam Siennica
-

Plakat wojennego Hacksaw Ridge w reżyserii Mela Gibsona

Mel Gibson, twórca Pasji czy Braveheart po latach powraca do reżyserii. Tym razem stworzył film wojenny.

Katarzyna Koczułap
-

Polski film wojenny Dywizjon 303 z datą premiery

Poznaliśmy datę premiery filmu Dywizjon 303 w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Pojawiły się też pierwsze plakaty tej produkcji.

Adam Siennica
-

Kartonowi żołnierze i dużo statystów. Filmy z planu Dunkirk Nolana

Christopher Nolan pracuje na planie historycznego filmu wojennego Dunkirk. Możemy zobaczyć, jak wyglądają prace na plaży z armią statystów.

Marcin Rączka
13 -

TOP 50: Najlepsze filmy wojenne wszech czasów

Krew, pot, łzy, wybuchy, brutalność, akcja, dynamika. Filmy wojenne nie są dziś zbyt popularnym gatunkiem, ale w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat powstała masa produkcji, które…

Krzysztof Piskorski
-
-
Adam Siennica
46 -

Christopher Nolan robi film wojenny! Oficjalne szczegóły

Studio Warner Bros. oficjalnie ogłasza superprodukcję Dunkirk, której reżyserem i scenarzystą będzie Christopher Nolan. Ujawniono też gwiazdy, które walczą o role.

Adam Siennica
27 -

O czym ma opowiadać nowy film Christophera Nolana?

Nowy film Christophera Nolana nabiera kształtów i poznajemy pierwsze informacje. Jeden z najpopularniejszych współczesnych reżyserów tym razem nie robi science fiction.

Adam Siennica
120 -

Historia Roja – zwiastun polskiego filmu wojennego w...

Zadebiutował pierwszy zwiastun filmu Historia Roja, czyli jak zapowiada dystrybutor, pierwszego filmu fabularnego zrealizowanego jako hołd dla żołnierzy wyklętych.

Marcin Rączka
17 -

[QUIZ] Rozpoznaj filmy wojenne na podstawie zdjęcia

Zapraszamy do wzięcia udziału w quizie, w którym tym razem sprawdzamy, jak dobrze znacie klasyczne oraz bardziej współczesne filmy wojenne.

Adam Siennica
-

Tak tworzono efekty specjalne w filmie „Karbala”...

W polskim filmie wojennym "Karbala" wykorzystano efekty na wysokim poziomie. Film zza kulis pokazuje, jak tworzono efekty specjalne.

Adam Siennica
spoilery
-
Kamil Śmiałkowski
452 -
Marcin Rączka
-

Polscy filmowcy w ekstremalnych warunkach. Kulisy powstawania...

Transport ciężkiego sprzętu wojskowego do Jordanii, realizacja zdjęć na Bliskim Wschodzie, reżyserowanie arabskich statystów na migi i ekspresowa budowa irackiego miasta na warszawskim Żeraniu. To…