Activison w opałach. Są pozwy zbiorowe przeciwko wydawcy

Rozstanie Activision z Bungie tej pierwszej firmie może przysporzyć niemałych kłopotów. Wydawca będzie musiał mierzyć się z pozwami zbiorowymi.

Rozstanie Activision z Bungie tej pierwszej firmie może przysporzyć niemałych kłopotów. Wydawca będzie musiał mierzyć się z pozwami zbiorowymi.

Michał Czubak

Michał Czubak

Tagi:  bungie 

Czas pokaże, jakie rozstrzygnięcia będą miały pozwy zbiorowe, z którymi będzie musiało się zmierzyć Activision. Swoje kroki prawne przeciwko firmie wytoczyły już kancelarie Rosen Law Firm i The Schall Law Firm oraz Federman & Sherwood, Pomerantz LLP, Levi & Korsinsky, LLP oraz Faruqi & Faruqi, LLP, a to nie musi oznaczać końca. Wszystkie z firm reprezentują inwestorów i podają jeden główny powód takiego działania przeciwko wydawcy - podawanie przez Activision fałszywych danych, które zaszkodziły inwestorom.

Chodzi rzecz jasna o głośne rozstanie wydawcy z Bungie, twórcami marki Destiny, na mocy którego deweloper zachował prawa do marki. To, zdaniem Activision, miało mieć wpływ na spadek akcji firmy. Inwestorzy są zdania, że wydawca nie podał prawdziwych powodów rozstania z Bungie, a tym samym zataił być może kluczowe dane dla wartości akcji.

Podjęcie odpowiednich kroków prawnych przez inwestorów może mieć związek ze śledztwem, jakie wytoczyli przeciwko Activision. Możemy jedynie przypuszczać, że efekty zleconego dochodzenia korporacyjnego nie zmierzają we właściwym kierunku i już na tym etapie jego trwania, mogło ono wykazać znamiona oszustwa lub nieuczciwych praktyk biznesowych.

Sprawie będziemy się przyglądali.

Źródło: wccftech.com / fot. Bungie

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV