Przeczytaj w weekend

Aladyn – czy Dżin będzie niebieski? Will Smith o roli

Aladyn to aktorska wersja filmu animowanego z 1992 roku. Pierwsze zdjęcia wzbudziły mieszane odczucia widzów, którzy krytykowali je za brak niebieskiego Dżina.

Aladyn to aktorska wersja filmu animowanego z 1992 roku. Pierwsze zdjęcia wzbudziły mieszane odczucia widzów, którzy krytykowali je za brak niebieskiego Dżina.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  aladyn 

Will Smith będzie niebieski w aktorskim filmie Aladdin. Sam aktor obiecał to fanom w poście w mediach społecznościowych, gdzie przedstawił pierwsze oficjalne zdjęcie swojej postaci Dżina. Po prostu Dżin w aktorskiej wersji nie będzie tylko w swojej magicznej niebieskiej formie. Natomiast portal EW.com, który opublikował zdjęcia i rozmowy z ekipą, podkreśla, że po prostu efekty specjalne nie są jeszcze skończone. Dlatego jeszcze nie opublikowano tej oczekiwanej przez widzów popularnej formy Dżina.

Aktor tłumaczy, że zależało mu na tym, by stworzyć trochę innego Dżina niż w animacji. Zdecydował się podejść na świeżo i dać temu bohaterowi cząstkę siebie, tak jak Robin Williams włożył swoje serce grając go w wersji animowanej. Z uwagi na to, że Dżin wie wszystko z każdego okres czasu (też z przyszłości), Smith nie bał się wprowadzić trochę siebie, więc mamy spodziewać się Dżina w hip-hopowym stylu. Chce, aby jego Dżin wywołał nostalgię i zarazem sprawiał wrażenie świeżości.

Pod względem humorystycznym Dżin też będzie dopasowany do Willa Smitha. Potwierdza, że muzycznie będzie on też rapować, a nie tylko śpiewać. Aktor uważa, że klimat hip-hopu to coś nowego w filmach Disneya. Pierwszą piosenkę jaką nagrali to kultowe Friend Like Me, którego doskonale znamy z animacji.

Podkreśla, że nie będzie to odtworzenie oryginału w skali jeden do jeden. Są sceny, które budują w formie hołdu dla animacji, ale nadają im własnego stylu i nowej energii.

Aladyn - premiera w 2019 roku.

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: EW.com / Daniel Smith/Disney

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV