Przeczytaj w weekend
 

Advertisement  

Amazon zekranizuje powieść SF Wspomnij Phlebasa Iaina M. Banksa

Amazon Studios zakupiło prawa do serialowej ekranizacji powieści science fiction brytyjskiego autora Iaina M. Banksa.

Amazon Studios zakupiło prawa do serialowej ekranizacji powieści science fiction brytyjskiego autora Iaina M. Banksa.

Wspomnij Phlebasa to otwierający tom Kultury - dziesięciotomowego cyklu science fiction zmarłego niecałe pięć lat temu brytyjskiego pisarza fantastyki Iain M. Banks. W Polsce w ubiegłym wieku ukazały się trzy części z Kultury - oprócz Wspomnij Phlebasa także Gracz i Najemnik. Seria opowiada o wydarzeniach w galaktyce zamieszkałej przez biliony rozumnych istot, zarówno żywych, jak i sztucznych inteligencji.

W pierwszym tomie opisana jest pustosząca galaktykę, straszliwa wojna. Bohater powieści zostaje wysłany na misję odnalezienia zaginionej SI, która jako jedyna może znaleźć sposób na powstrzymanie konfliktu i ocalenie gwiezdnej cywilizacji.

Wspomnij Phlebasa - okładka
Źródło: Prószyński i S-ka

Z ramienia Amazon Studios adaptacją powieści na serial zajmie się Dennis Kelly (Utopia), a produkcją ma się zająć Plan B Entertainment. Serial przygotowywany jest dla platformy Amazon Prime Video.

Źródło: comingsoon.net / fot. comingsoon.net

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 60 sek. [X]
Advertisement
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
 

Advertisement
Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV