Przeczytaj w weekend

CBS i Viacom łączą siły po latach. Co to oznacza dla serii Star Trek?

Zgodnie z nowymi informacjami, CBS i Viacom zdecydowały się ponownie połączyć siły po 13 latach funkcjonowania osobno. Poznajcie szczegóły.

Zgodnie z nowymi informacjami, CBS i Viacom zdecydowały się ponownie połączyć siły po 13 latach funkcjonowania osobno. Poznajcie szczegóły.

Michalina Reda
Michalina Reda
Tagi:  star trek 

Viacom to przedsiębiorstwo medialne, z którego wywodzi się studio Paramount Pictures. Wcześniej pod jego opieką znajdowała się również stacja CBS. W 2006 roku ostatecznie doszło do rozłamu - CBS rozpoczęło niezależną działalność, przejmując podległe stacje takie jak Showtime oraz Simon & Schuster. Viacom natomiast w dalszym ciągu posiadał MTV, Nickelodeon, Comedy Central oraz studio Paramount Pictures.

Zgodnie z nowymi informacjami, po 13 latach funkcjonowania osobno, Viacom i CBS zdecydowały się ponownie połączyć siły. Oznacza to, że Paramount Pictures, CBS, Showtime i MTV znów znajdą się pod wspólnym dachem - spółka od teraz będzie nosić oficjalną nazwę ViacomCBS. Dyrektorem generalnym nowego podmiotu zostaje Bob Bakish, CEO Viacomu (pełnił tę funkcję od 2016 roku). Zarząd nowej spółki będzie liczył 13 członków: sześciu niezależnych członków z CBS, czterech niezależnych członków z Viacom, prezesa i dyrektora generalnego ViacomCBS oraz dwóch wyznaczonych przedstawicieli National Amusements. Jak mówi Shari Redstone z nowego zarządu:

CBS i Viacom wspólnie dzielą pasję dotyczącą treści premium i wprowadzania innowacji. Razem stworzymy światowej klasy organizację medialną, która będzie dobrze przygotowana do rozwoju w szybko zmieniającej się branży. Sukces ViacomCBS, prowadzonego przez utalentowany zespół kierowniczy, będzie opierał się na przywiązaniu do silnych wartości i kultury.

Pod względem prawnym, fuzja zostanie uznana w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Przypomnijmy, że połączenie sił Viacom i CBS jest dobrą wiadomością dla serii Star Trek, która przy ich rozłamie została podzielona między dwa przedsiębiorstwa - Viacom nabył praw do realizowania filmów kinowych, natomiast CBS dysponowało tymi do produkcji telewizyjnych oraz licencjami. Informacja o ponownym połączeniu sił może zatem wpłynąć na to, co aktualnie dzieje się w świecie Star Trek - fuzja pozwoli na tworzenie nowych wspólnych historii, co zapewne ucieszy wielu fanów. Na razie jednak nie ma żadnych oficjalnych planów na temat ewentualnej przyszłości serii.

Będziemy informować o rozwoju sytuacji.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: treknews.net

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV