Co różni Ptaki Nocy od Jokera? Zabawka pokazuje Czarną Maskę

W sieci pojawiło się wiele nowych informacji związanych z filmem Ptaki Nocy. Dowiedzieliśmy się choćby, co różni tę produkcję od Jokera.

W sieci pojawiło się wiele nowych informacji związanych z filmem Ptaki Nocy. Dowiedzieliśmy się choćby, co różni tę produkcję od Jokera.

Premiera kolejnego filmu komiksowego, Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn), zbliża się już wielkimi krokami - na sile przybiera także kampania promocyjna produkcji studia Warner Bros. W jej ramach wcielająca się w główną rolę Margot Robbie udzieliła teraz wywiadu dla portalu Variety. Aktorka zabrała głos m.in. na temat tego, co różni nadchodzący obraz od święcącego triumfy na całym świecie Jokera. Jak wyjaśnia australijska gwiazda: 

Nasz świat w Ptakach Nocy jest bardzo odmienny - estetycznie, jak i pod względem tonacji. Bardzo, bardzo odmienny. W naszym oczywiście wyraźnie zarysowana zostaje realność przekazu. Jest jasny podział pomiędzy prawdziwym życiem a tym, co doświadczasz z ekranu i na ekranie. Wydaje mi się, że Joker jest bardziej osadzony w rzeczywistości. 

Tak z kolei Robbie opisała podejście twórców i obsady do komiksowego materiału źródłowego:

To, co czuję w kontekście Harry'ego Pottera, albo co ty czujesz w jego kontekście, jest tym samym, co ludzie czują w odniesieniu do tych komiksów. Byłem 10-latką, gdy śledziłam uważnie, kogo oni wybiorę na Hermionę. Kiedy usłyszałam, że Emma Watson jako dziecko mówi: Kocham książki o Potterze, byłam naprawdę szczęśliwa. Hermiona kocha książki! (...) To wielka odpowiedzialność. 

Producentka Sue Kroll wypowiedziała się z kolei na temat tego, czy film może dać początek całej franczyzie:

No cóż, wszystko, co odnosi sukces, może zamienić się we franczyzę.

W sieci pojawiły się również zdjęcia zabawek, które po raz pierwszy pokazują nam czarną maskę złoczyńcy produkcji:

Premiera filmu odbędzie się w naszym kraju 7 lutego. 

Źródło: Variety / zdjęcie główne: Warner Bros.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV