Cronenberg mógł nakręcić „Powrót Jedi”
Reżyser "Muchy", "Wschodnich obietnic" i "Cosmopolis" David Cronenberg ujawnił, że o mały włos zostałby reżyserem Powrotu Jedi" .
Reżyser "Muchy", "Wschodnich obietnic" i "Cosmopolis" David Cronenberg ujawnił, że o mały włos zostałby reżyserem Powrotu Jedi" .

- Dawno temu zapytano mnie czy chciałbym wyreżyserować film z serii "Gwiezdne wojny", który wtedy nosił tytuł "Zemsta Jedi" a potem zmieniono to na "Powrót Jedi" - mówi Cronenberg. - Z tym pytaniem zwrócił się do mnie Lucasfilm, ale szybko zorientowali się, że to nie jest dobry pomysł.
Cronenberg dodał, że nie poświęciłby kreatywnej wolności dla dużego budżetu. - Ten ustalony format bardzo ogranicza. Dla naprawdę pomysłowego czy innowacyjnego reżysera to krępujący gorset. Wizualny styl jest już ustalony, role obsadzone - nie jesteś zaangażowany w wybieranie głównych aktorów, a to dla reżysera ogromnie ważna rzecz.
Źródło: stopklatka.pl



naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1969, kończy 56 lat
ur. 1989, kończy 36 lat
ur. 1971, kończy 54 lat
ur. 1948, kończy 77 lat
ur. 1966, kończy 59 lat

