Cyberpunk 2077: Keanu Reeves wyjaśnia, dlaczego zainteresował się grą

Keanu Reeves pojawi się w grze Cyberpunk 2077. Aktor wyjaśnił, co tak naprawdę zainteresowało go w tym projekcie.

Keanu Reeves pojawi się w grze Cyberpunk 2077. Aktor wyjaśnił, co tak naprawdę zainteresowało go w tym projekcie.

Cyberpunk 2077 doczekał się wreszcie daty premiery, a jej ogłoszenie odbyło się w wyjątkowy sposób. Krótki materiał wideo, w którym ją podano, zapowiedział Keanu Reeves. Nieco wcześniej zaś zaprezentowano inny zwiastun, który zdradził, że kanadyjski aktor wystąpi w grze jako Johnny Silverhand. Z opisów dziennikarzy, którzy mieli okazję zapoznać się z materiałem z rozgrywki, który prezentowano za zamkniętymi drzwiami wynika, że jego rola w grze będzie dość istotna.

Teraz Reeves udzielił wywiadu dla serwisu Entertainment Weekly, gdzie wypowiedział się m.in. o swojej roli w Cyberpunk 2077, a także o tym, co zainteresowało go w propozycji studia CD Projekt RED. Wygląda na to, że darzy on deweloperów sporym szacunkiem, chociaż sam przyznaje się, że w gry nie gra.

Aktor został przez dziennikarzy nazwany "główną atrakcją show" - Keanu Reeves jednak nie do końca się z tym zgodził.

Cóż, chodzi też o CD Projekt RED, prawda? Są bardzo znani i myślę, że wiele osób ekscytowało się tym, że ten tytuł się tam pojawi. Fajnie być częścią wydarzenia, na którym faktycznie podaje się datę premiery, wiesz?

Reeves przyznaje, że sam nie gra w gry i nie miał do czynienia z serią Wiedźmin.

Nie, nie grałem w żadne gry. W moich czasach grało się na automatach, pinball, Pac-Man. Więc nie, nie grałem w żadne gry

Dlaczego więc kanadyjski aktor zgodził się na udział w tym projekcie? Okazuje się, że zainteresował go tu sposób prezentowania opowieści, na którą możemy wpływać przez nasze wybory.

Możesz wybrać kim chcesz być. Jaka jest twoja postać? Nie chodzi tylko o to, jak wyglądasz, ale też jak się zachowujesz. Co myślisz? Co jest dla ciebie ważne? Siła czy inteligencja? Możesz grać w tę grę zmieniając swoją postać, dzięki czemu można grać w nią więcej niż raz, na różne sposoby, widząc różne sceny, rozgrywać pewne sceny na naprawdę różny sposoby. Uważam, że to naprawdę fajne

Keanu Reeves miał już wcześniej do czynienia z techniką motion capture (w trakcie prac nad trylogią Matrix), ale sam przyznaje, że w przypadku gier wygląda to nieco inaczej.

Było tego więcej. Przygotowaliśmy bibliotekę gestów, mimiki, a potem odgrywaliśmy pewne sceny. Dla mnie była to frajda, bo w grach są pewne rzeczy, których nie robi się w filmach. Na przykład musisz stać i czekać, pokazać ludziom, że jesteś niecierpliwy. Przygotowujesz więc odpowiednie zachowania.

Dziennikarze chcieli dowiedzieć się też czegoś więcej o postaci, w którą wciela się Reeves. Ten był jednak bardzo tajemniczy.

Nie mogę powiedzieć za wiele, ale chodzi przede wszystkim o to, że jest on buntownikiem i naprawdę fajną postacią (...) ma pewne doświadczenia korporacyjne i paramilitarne, został ranny i teraz ma tę bioniczną rękę. Stworzył zespół Samurai i jest jego wokalistą, a także swego rodzaju liderem buntujących się przeciwko korporacjom.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia 2020 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

Źródło: ew.com / fot. CD Projekt RED

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV