Przeczytaj w weekend

Dyrektor Fox ostrzega – branża filmowa nie może polegać wyłącznie na superbohaterach

Prezes Zarządu studia Fox w czasie wystąpienia na CineEurope wypowiedziała się na temat produkcji superbohaterskich na rynku filmowym.

Prezes Zarządu studia Fox w czasie wystąpienia na CineEurope wypowiedziała się na temat produkcji superbohaterskich na rynku filmowym.

Ten rok póki co zdecydowanie należy do produkcji opartych na komiksach. Trzy najbardziej dochodowe filmy to na razie Avengers: Infinity WarBlack PantherDeadpool 2. Do tego niedługo swoje premiery będą mieć widowiska The Incredibles 2 oraz Ant-Man and the Wasp. Wydaje się, że moda na produkcje superbohaterskie nadal trwa, jednak w czasie swojego wystąpienia na CineEurope Prezes Zarządu studia Fox, Stacey Snider stwierdziła, że nie należy rynku filmowego opierać wyłącznie na sukcesie tych widowisk. Powiedziała, że należy mieć apetyt na wielką, dobrze zrealizowaną rozrywkę, niekoniecznie opartą na znanych markach. Jako przykłady Snider podaje tutaj filmy The MartianThe Greatest Showman.

Pani Prezes powiedziała, że oczywiście studio nadal będzie rozwijać filmy z serii X-Men, ale skupi się również na innym rodzaju widza takimi produkcjami jak kontynuacja kryminału Murder on the Orient Express. Snider ostrzega w swojej wypowiedzi, że media społecznościowe to obecnie jeden z największych czynników sukcesu lub porażki projektu. Wynika to z większej świadomości konsumenta, który ma więcej informacji o jakości filmów, więc może się zdecydować lub zrezygnować na podstawie ustnej wypowiedzi i innych zaleceń.

Źródło: theplaylist.net/zdjęcie główne: 20th Century Fox

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV