Elden Ring - Hidetaka Miyazaki mówi o nowej grze From Software [E3 2019]

Podczas konferencji Microsoftu zapowiedziano grę Elden Ring powstającą we współpracy Hidetaki Miyazakiego, George'a R.R. Martina i studia From Software.

Podczas konferencji Microsoftu zapowiedziano grę Elden Ring powstającą we współpracy Hidetaki Miyazakiego, George'a R.R. Martina i studia From Software.

Istnienie projektu zatytułowanego Elden Ring było jednym z wycieków przed E3 2019. Na konferencji Microsoftu zaprezentowano zwiastun produkcji, który w zasadzie niczego nie pokazuje, poza tym, że stanowi potwierdzenie dla informacji o współpracy uznanych twórców - Hidetaki Miyazakiego oraz George'a R.R. Martina. Gracze są jednak żądni informacji i jeden z serwisów na spytki wziął właśnie Miyazakiego, współtwórcę gry.  

Projektant potwierdził, że będzie to produkcja z pełnym otwartym światem, który będzie można dowolnie eksplorować. Bohatera wykreujemy sobie sami, podobnie jak to miało miejsce w wielu wcześniejszych grach From Sotfware. I podobnie również będzie z poziomem trudności. Zdaniem Miyazakiego, gra będzie oferować wysoki poziom trudności i położy większy nacisk na elementy RPG. Sam system walki będzie zręcznościowy, czyli dokładnie taki, do którego studio nas już przyzwyczaiło.

Prace nad grą trwają od ponad 2 lat. Hidetaka Miyazaki wyjaśnia, że rozpoczęły się one zaraz po zakończeniu prac nad ostatnim dodatkiem do Dark Souls III.

Źródło: polygon.com / fot. Bandai Namco

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV