Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – scenariusz ukaże się w Polsce

Fani świata czarodziejów stworzonego przez J.K. Rowling doczekają się nowej książki. Tym razem będzie to scenariusz do filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda.

Fani świata czarodziejów stworzonego przez J.K. Rowling doczekają się nowej książki. Tym razem będzie to scenariusz do filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda.

Wydawnictwo Media Rodzina od lat wydające książki J.K. Rowling poinformowało, że w I kwartale 2019 roku wyda książkową wersję scenariusza do filmu Link not found.

Poniżej prezentujemy okładkę i opis książki Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda. Oryginalny scenariusz:

Nawiązując do wydarzeń, które ukształtowały świat czarodziejów, fabuła scenariusza, doskonale znana fanom książek o Harrym Potterze, z pewnością przemówi do każdego kinomana i czytelnika. W pierwszym – z cyklu pięciu – filmie pt. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć akcja toczy się w Nowym Jorku. W drugim – przenosi się z Nowego Jorku do Paryża.
Film Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć kończy się tym, jak Newt Skamander w Nowym Jorku pomaga zdemaskować i schwytać osławionego czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda. Ten spełnia swą groźbę i ucieka, postanawiając zgromadzić nowych zwolenników swojej sprawy — wyniesienia czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty.
Aby pokrzyżować plany Grindelwalda, Albus Dumbledore poprosi o pomoc byłego ucznia, Newta, który podejmie się schwytania czarnoksiężnika nieświadom niebezpieczeństw, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć. Misja stanie się sprawdzianem miłości i lojalności w coraz bardziej podzielonym świecie czarodziejów.

Zbrodnie Grindelwalda - okładka
Źródło: Media Rodzina

Źródło: Media Rodzina / fot. Warner Bros

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV