Repertuar kin Nowość Program TV

Gwiezdne Wojny – wiemy, kto jest „ojcem” Anakina Skywalkera!

Nowy zeszyt komiksu Darth Vader wyjawił niezwykle ważną informację o pochodzeniu Anakina Skywalkera. Wiemy, kto doprowadził do jego narodzin, czyli kim jest jego "ojciec".
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Gwiezdne Wojny  do tej pory nie mówiły nic na temat ojca Anakina Skywalkera. W filmie Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo podkreślono jedynie przeświadczenie, że został on stworzony przez samą Moc. Shmi Skywalker mówiła, że nie ma ojca.

Komiks Darth Vader ujawnił szokującą prawdę i w dużej mierze potwierdził słowa Shmi. Anakin Skywalker nie został poczęty naturalnie przez Moc. Został świadomie w pewnym sensie zaprojektowany i przygotowany. Okazuje się bowiem, że cała Rada Jedi i Qui-Gon Jinn zostali oszukani przez jednego z największych mistrzów Mocy.

Komiks wyjawił, że… osobiście Darth Sidious (znany też jako Palpatine) wykorzystywał Ciemną Stronę Mocy do określonej manipulacji energią, która doprowadziła do poczęcia Anakina Skywalkera. Innymi słowy wykorzystał znaną z kanonu magię Sithów. To czyni Palpatine’a tak naprawdę ojcem Anakina Skywalkera.

Swego czasu ludzie z Lucasfilm Story Group (zespół nadzorujący spójność i budowę kanonu) mówili, że kluczowe i ważne wydarzenia dla Gwiezdnych Wojen nie będą rozgrywać się tylko w filmach. Komiks Darth Vader jest tego doskonałym dowodem. Najpierw wyjawiono w nim, że Mroczny Lord zbudował swój zamek w określonym miejscu na Mustafarze, aby otworzyć wejście do świata umarłych i wskrzesić Padme Amidalę. To był okres po Zemście Sithów, kiedy jeszcze jego miłość do Padme nie wygasła. Potem okazało się, że Vaderowi udało się otworzyć tę bramę.

W nowym zeszycie Lord Sithów zdecydował się ją przekroczyć (pokazano go jako postać złożoną z mrocznej energii) i Moc pokazała mu wszystkie kluczowe zdarzenia z jego życia. Począwszy właśnie od narodzin i tak Darth Vader poznał prawdę o tym, że Darth Sidious doprowadził do jego poczęcia.

Darth Vader - komiks - Gwiezdne Woojny
fot. Marvel

Cała sytuacja odwołuje się do sceny z Zemsty Sithów i opowieści Palpatine’a o jego mistrzu znanym jako Darth Plagueis. Z niej dowiedzieliśmy się, że nauczył się manipulować Mocą, aby stworzyć życie.  Także ten fakt istnieje w kanonie od wielu lat. Wiemy, że Darth Sidious zabił swojego mistrza po tym, jak sam posiadł tę wiedzę. To przez lata było tematem spekulacji, że George Lucas chciał tutaj powiedzieć coś więcej, niż na pierwszy rzut oka widać. Ten komiks traktuje to jako punkt wyjścia do potwierdzenia faktu o stworzeniu Anakina Skywalkera.

Komiks wydaje się też inspirować faktami z książki ze starego kanonu zatytułowanej Darth Plagueis. W niej też sugerowano, że mistrz i jego uczeń, Palpatine, użyli Mocy, aby stworzyć dziecko, które wykorzystają jako ostateczną broń. Koniec końców w książce Sithowie są przekonani, że im się nie udało. Gdy jednak Palpatine jest informowany przez hrabiego Dooku o znalezisku Qui-Gon Jinna, wszystko zaczyna nabierać sensu. Reakcją przyszłego Imperatora były takie słowa: Dziewięć lat… poczęty przez Moc… czy to możliwe… Wyraźnie wówczas sugerowano, że Anakin Skywalker to efekt działań Sithów, którzy go stworzyli. Nowy komiks wyłącza z tego równania Plagueisa, ale potwierdza, że to Sidious doprowadził do poczęcia Skywalkera.

To wszystko nadaje zupełnie inny charakter wydarzeniom z trylogii Prequeli oraz relacji Anakina Skywalkera z imperatorem Palpatine’em. Wiemy, że Palpatine był dla młodego Skywalkera jak ojciec, a jego cele były oczywiste. A teraz dzięki komiksowi i faktowi, że on jest jego prawdziwym „ojcem” (cudzysłów z uwagi na formę poczęcia), to zmienia wiele w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Oznacza to, że cały ród Skywalkerów, który w końcu miał uratować galaktykę, wywodzi się od Sithów.

-
-

Można spekulować, że ta informacja nie pojawia się przypadkowo. Nie jest też wykluczone, że ta kwestia zostanie poruszona w filmie Star Wars: Episode IX. Pamiętajmy, że Lucasfilm Story Group nadzoruje spójność całego kanonu, więc filmy, seriale, książki, gry i komiksy są ze sobą fabularnie powiązane. Wyobraźmy sobie więc, jaki wpływ będzie mieć ten fakt na Bena Solo aka Kylo Rena, który dowie się, kim jest jego pradziadek. Pojawienie się tej zaskakującej nowiny w filmie może doskonale spiąć całą Gwiezdną Sagę i zamknąć ten rozdział świata Gwiezdnych Wojen. W końcu część IX jest zapowiadana jako zakończenie Sagi Skywalkerów.

Jak oceniacie szokujące rewelacje ze świata  Gwiezdnych Wojen? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne materiały prasowe
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – grafiki superbohaterów…

Do sieci trafiły nowe grafiki postaci z filmu Avengers: Koniec gry. Zobaczymy je na materiałach…

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

Code 8 – fragment filmu sci-fi…

Code 8 to pełnometrażowy film science fiction oparty na krótkometrażówce pod tym samym tytułem. Do…

Adam Siennica
-

Shallow po polsku. Zobacz covery piosenki…

Shallow po polsku - naprawdę stworzono covery z tekstem przetłumaczonym na język polski. Czy brzmią…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]