Kolejna wpadka Bethesdy. Firma ujawniła dane osobowe klientów

Pewne osoby otrzymały dostęp do systemu pomocy technicznej firmy Bethesda, a tym samym też do danych osobowych klientów.

Pewne osoby otrzymały dostęp do systemu pomocy technicznej firmy Bethesda, a tym samym też do danych osobowych klientów.

Paweł Krzystyniak

Paweł Krzystyniak

Tagi:  bethesda 

Trudno uznać Fallout 76 za grę dobrą - tytuł został zmiażdżony przez krytyków za liczne błędy i niezbyt wciągającą rozgrywkę. Na tym jednak problemy Bethesdy się nie kończą. Niedawno głośno zrobiło się na temat torby będącej jednym z elementów edycji kolekcjonerskiej - finalny produkt wykonany był z innych materiałów niż ten, który znajdował się na zdjęciach promocyjnych.

Ostatecznie firma zdecydowała się na wymianę nylonowych toreb na te wykonane z tkaniny. Niestety i tym razem doszło do poważnej wpadki. Pewne osoby, które wysłały wiadomość do pomocy technicznej Bethesdy otrzymały dostęp do tego systemu, a tym samym do danych osobowych innych klientów - w tym adresów e-mail i domowych, a nawet danych kart kredytowych.

Fallout 76
fot. Twitter

Problem na szczęście został już rozwiązany, o czym Bethesda poinformowała na oficjalnym forum. Takie zdarzenie mogło mieć jednak poważne konsekwencje, gdyby ktoś zdecydował się wykorzystać pozyskane w ten sposób informacje w złym celu.

Źródło: kotaku.com, twitter.com / fot. Bethesda

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV