Przeczytaj w weekend

LEGO Star Wars ma już 20 lat. Zobacz specjalne zestawy rocznicowe

Lego Star Wars w 2019 roku obchodzi 20 urodziny. Z tej okazji do sprzedaży trafią specjalne rocznicowe zestawy klocków.

Lego Star Wars w 2019 roku obchodzi 20 urodziny. Z tej okazji do sprzedaży trafią specjalne rocznicowe zestawy klocków.

Adam Siennica

Adam Siennica

Tagi:  LEGO Star Wars 

LEGO Star Wars to jedna z najpopularniejszych serii wychodzących od Gwiezdnej Sagi. Po latach to nie tylko klocki LEGO, ale też gry oraz seriale animowane, które łączy wspólna specyficzna dawka humoru. W każdym tym aspekcie widać to coś, co jedna fanów w każdym wieku przy LEGO Star Wars.

  Od początku powstania serii powstało około 700 różnych zestawów (w tym aż 1 000 minifigurek), pięć gier wideo, kilka seriali telewizyjnych i internetowych oraz mnóstwo gadżetów. Seria LEGO® Star Wars™ po raz pierwszy została zaprezentowana na Międzynarodowych Targach Zabawek w Nowym Jorku w lutym 1999 roku i od tego czasu nieprzerwanie przyciąga uwagę fanów

- LEGO i „Gwiezdne Wojny to wymarzona kooperatywa, dzięki której mamy zaszczyt tworzyć jedną z najsilniejszych społeczności fanów, którzy cały czas inspirują i rzucają nam wyzwanie, aby przekraczać kolejne granice. Ostatnie 20 lat jest dowodem na wielkie zaangażowanie i oddanie naszych wiernych fanów, którzy budowali, kreowali i dzielili się swoimi przygodami. Dziś moc LEGO® Star Wars™ wciąż jest z nami i wiemy, że nadal mamy przed sobą wiele wspaniałych historii do zbudowania, opowiedzenia i wspólnego przeżywania- mówi Jens Kronvold Frederiksen, Creative Director LEGO® Star Wars™.

W ramach obchodów 20-lecia Grupa LEGO wyprodukowała 5 specjalnych, rocznicowych zestawów z kultowymi statkami i ekskluzywnymi minifigurkam. Odtwarzają najpopularniejsze zestawy z ostatnich dwóch dekad, a także podejmują nowy temat ostatnich lat: bitew akcji.

Zestawy rocznicowe:

  • LEGO® Star Wars™ Slave I™ - edycja rocznicowa (75243) - 569,99 PLN,

  • LEGO® Star Wars™ Ścigacz Anakina™ - edycja rocznicowa (75258) - 129,99 PLN,

  • LEGO® Star Wars™ Śmigacz śnieżny™ - edycja rocznicowa (75259) - 179,99 PLN,

  • LEGO® Star Wars™ Maszyna krocząca klonów™ - edycja rocznicowa (75261) - 129,99 PLN,

  • LEGO® Star Wars™ Statek desantowy Imperium™ - edycja rocznicowa (75262) - 89,99 PLN.

Źródło: LEGO / zdjęcie główne: LEGO

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV