Przeczytaj w weekend

MCU – co naprawdę stało się na Tytanie i jak Thanos pozyskał Chitauri?

Powiązana z MCU książka Thanos: Titan Consumed wyjawia, w jaki sposób Szalony Tytan pozyskał armię Chitauri i Outriders.

Powiązana z MCU książka Thanos: Titan Consumed wyjawia, w jaki sposób Szalony Tytan pozyskał armię Chitauri i Outriders.

Do sieci raz po raz trafiają nowe informacje z powiązanej z MCU książki Thanos: Titan Consumed, której autorem jest Barry Lyga. Przypomnijmy, że początkowo reklamowano ją jako oficjalne uzupełnienie Kinowego Uniwersum Marvela, choć w ostatnim czasie odpowiedzialni za kampanię marketingową zaprzestali stosowania tego określenia.

Powieść tłumaczy m.in., w jaki sposób złoczyńca pozyskał armię Chitauri i Outriders. Szalony Tytan opuścił więc swoją macierzystą planetę i wyruszył w długą podróż przez Galaktykę - pierwotnie jego celem było dostanie się do Asgardu. Trafił jednak do świata Chitauri, których społeczeństwo zostało uformowane jako jeden wielki, zbiorowy byt. Lider kosmicznej rasy, Inny, zgodził się w rozmowie z Thanosem na przekazanie mu dowództwa nad armią i tym samym umożliwił podbijanie kolejnych zakątków Wszechświata. Co ciekawe, antagonista powiązał swoje DNA z materiałem genetycznym Chitauri - w ten sposób narodzili się znani z filmu Avengers: Infinity War Outriders.

Książka wyjaśnia także, co stało się tuż przed zagładą Tytana. Thanos uzyskał wiedzę na temat tego, co czeka jego planetę - najpierw podzielił się nią ze swoim ojcem, potem zaś z innymi mieszkańcami. Tych ostatnich przekonywał, że jedynym sposobem na uratowanie świata jest zniszczenie połowy populacji. Te słowa wywołały zbiorową panikę; na Tytanie rozpoczęły się zamieszki, a część obywateli odbierała sobie życie w imię większego dobra. Po tych wydarzeniach Thanos został wypędzony.

Film Untitled Avengers Movie wejdzie na ekrany kin 25 kwietnia przyszłego roku.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV