Przeczytaj w weekend

MCU – co naprawdę stało się na Tytanie i jak Thanos pozyskał Chitauri?

Powiązana z MCU książka Thanos: Titan Consumed wyjawia, w jaki sposób Szalony Tytan pozyskał armię Chitauri i Outriders.

Powiązana z MCU książka Thanos: Titan Consumed wyjawia, w jaki sposób Szalony Tytan pozyskał armię Chitauri i Outriders.

Do sieci raz po raz trafiają nowe informacje z powiązanej z MCU książki Thanos: Titan Consumed, której autorem jest Barry Lyga. Przypomnijmy, że początkowo reklamowano ją jako oficjalne uzupełnienie Kinowego Uniwersum Marvela, choć w ostatnim czasie odpowiedzialni za kampanię marketingową zaprzestali stosowania tego określenia.

Powieść tłumaczy m.in., w jaki sposób złoczyńca pozyskał armię Chitauri i Outriders. Szalony Tytan opuścił więc swoją macierzystą planetę i wyruszył w długą podróż przez Galaktykę - pierwotnie jego celem było dostanie się do Asgardu. Trafił jednak do świata Chitauri, których społeczeństwo zostało uformowane jako jeden wielki, zbiorowy byt. Lider kosmicznej rasy, Inny, zgodził się w rozmowie z Thanosem na przekazanie mu dowództwa nad armią i tym samym umożliwił podbijanie kolejnych zakątków Wszechświata. Co ciekawe, antagonista powiązał swoje DNA z materiałem genetycznym Chitauri - w ten sposób narodzili się znani z filmu Avengers: Infinity War Outriders.

Książka wyjaśnia także, co stało się tuż przed zagładą Tytana. Thanos uzyskał wiedzę na temat tego, co czeka jego planetę - najpierw podzielił się nią ze swoim ojcem, potem zaś z innymi mieszkańcami. Tych ostatnich przekonywał, że jedynym sposobem na uratowanie świata jest zniszczenie połowy populacji. Te słowa wywołały zbiorową panikę; na Tytanie rozpoczęły się zamieszki, a część obywateli odbierała sobie życie w imię większego dobra. Po tych wydarzeniach Thanos został wypędzony.

Film Untitled Avengers Movie wejdzie na ekrany kin 25 kwietnia przyszłego roku.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV