Przeczytaj w weekend

„Mentalista” – dziś premiera 2. sezonu na DVD

Mentalista to jeden z najgorętszych seriali ostatnich lat, który w ojczystych Stanach Zjednoczonych gromadzi przed telewizorami regularnie ponad 15 milionów widzów. Drugi sezon cyklu debiutuje w Polsce na DVD w ofercie Galapagos Films już 20 kwietnia 2012!

Mentalista to jeden z najgorętszych seriali ostatnich lat, który w ojczystych Stanach Zjednoczonych gromadzi przed telewizorami regularnie ponad 15 milionów widzów. Drugi sezon cyklu debiutuje w Polsce na DVD w ofercie Galapagos Films już 20 kwietnia 2012!

Adam Siennica

Adam Siennica

Patrick Jane (Simon Baker) jest niezależnym konsultantem współpracującym z Kalifornijskim Biurem Śledczym mającym siedzibę w Sacramento. I choć nie jest stróżem prawa, wykorzystuje swoje umiejętności pomagając policji w najtrudniejszych i najbardziej zagadkowych sprawach.

Patrick Jane jest postacią szczególną. Niegdysiejszy oszust podający się za medium i cieszący się sławą celebryty, załamał się po tym jak jego żona i córeczka zostały zamordowane przez seryjnego mordercę nazwanego przez prasę „Czerwonym Johnem”. Dręczony wyrzutami sumienia i zrozpaczony Jane porzuca dawne życie i zaczyna pomagać oficerom Kalifornijskiego Biura Śledczego w ich codziennej pracy. Wierzy, że dzięki temu kiedyś schwyta Czerwonego Johna i będzie miał okazję zemścić się za śmierć rodziny.

Oficjalnie Patrick Jane zaprzecza jakoby miał jakiekolwiek nadnaturalne zdolności. Jest jednak człowiekiem bardzo inteligentnym oraz wyjątkowo utalentowanym hipnotyzerem i... kieszonkowcem, co w połączeniu z niezwykłym zmysłem obserwacji i umiejętnością szybkiego kojarzenia faktów czyni z niego niezwykle trudnego przeciwnika. Jane nie waha się korzystać ze swoich umiejętności byle tylko zmusić przestępcę do przyznania się do winy i postawić go przed obliczem sprawiedliwości.

W codziennej pracy wspierają go pracownicy Kalifornijskiego Biura Śledczego: Teresa Lisbon (Robin Tunney), Kimball Cho (Tim Kang), Wayne Rigsby (Owain Yeoman) oraz Grace Van Pelt (Amanda Righetti).

©2012 CBS

Po tym jak „Czerwonemu Johnowi” udało się uciec policji (ostatni odcinek pierwszego sezonu serialu) Patrick Jane zostaje odsunięty od jego sprawy, ponieważ jego przełożeni uważają, że jest z nią zbyt emocjonalnie związany. Jane poważnie myśli o porzuceniu pracy w CBI, ale zanim to zrobi chce rozwiązać jeszcze jedną sprawę...

Mimo, iż odsunięty na boczny tor Mentalista nie zamierza rezygnować z wytropienia Czerwonego Johna. Aby osiągnąć swój cel jest gotów nawet załamać prawo narażając na szwank zarówno swoją reputację, jak i własne życie.

W drugim sezonie Patrick Jane pomoże CBI w śledztwie dotyczącym morderstwa pewnej asystentki senatora podejrzewanej o romans ze swoim szefem, pozna mroczne tajemnice z przeszłości agentki Lisbon, sprawdzi czy duchy faktycznie mogą zabijać, poprowadzi śledztwo zza krat więzienia oraz poszuka mordercy słynnego kucharza zamordowanego podczas zawodów kulinarnych. W finale spotka się również ze złowrogim Czerwonym Johnem, ale wynik tego spotkania okaże się bardziej niż zaskakujący...

− W swoim paśmie godzinowym „Mentalista” zajmował i wciąż zajmuje pierwsze miejsce, a jego wyniki oglądalności podczas emisji odcinków drugiej serii, jeszcze się poprawiły. Z radością przedstawiamy je w wydaniu DVD – powiedziała Rosemary Markson z firmy Warner Home Video.

©2012 CBS

Twórcą serialu „Mentalista” jest Bruno Heller, jeden z najlepszych brytyjskich scenarzystów telewizyjnych będących również pomysłodawcą głośnego „Rzymu”, jednej z najdroższych produkcji telewizyjnych wszech czasów (na DVD w ofercie Galapagos Films). Inspiracji do stworzenia postaci Patricka Jane’a dostarczył mu Sir Arthur Conan Doyle, a dokładnie jego najsłynniejszy bohater literacki – słynny detektyw Sherlock Holmes. Jane – podobnie jak mieszkaniec kamienicy przy ul. Baker Street 221B – jest niezwykłym obserwatorem potrafiącym kojarzyć nawet najdrobniejsze fakty i na tej podstawie rozwiązywać nawet najtrudniejsze zagadki kryminalne. Do sprawdzonego już wzorca detektywa idealnego, Bruno Heller dorzucił jeszcze nadnaturalne umiejętności oraz pragnienie zemsty za śmierć rodziny i tak narodził się jeden z najpopularniejszych bohaterów telewizyjnych ostatnich lat.

W rolę Patricka Jane’a na małym ekranie brawurowo wcielił się australijski aktor Simon Baker mający już na swoim koncie udane kreacje w tak głośnych produkcjach jak „Diabeł ubiera się u Prady”, „Ziemia żywych trupów” George’a A. Romero, czy „Przejażdżka z diabłem” reżyserii laureata Oscara® Anga Lee. Rola w „Mentaliście” przyniosła mu międzynarodową popularność, tytuł jednego z najseksowniejszych mężczyzn telewizji roku 2009 oraz nominacje do dwóch prestiżowych nagród: Złotego Globu i Emmy.

Obok Bakera w obsadzie serialu zaleźli się doświadczeni aktorzy: Robin Tunney – gwiazda popularnego „Skazanego na śmierć”, Tim Kang („John Rambo”), Owain Yeoman („Generation Kill” – na DVD w ofercie Galapagos Films) oraz Amanda Righetti („Piątek 13”, „OC. Życie na fali”).

Za reżyserię odcinków drugiego sezonu „Mentalisty” odpowiedzialni są najlepsi twórcy telewizyjni, wśród których znalazły się takie sławy jak: Chris Long – współtwórca uznanej „Trawki”, nominowany do Złotego Globu i nagrody Emmy Rod Hardy („Z archiwum X”, „Battlestar Galactica”), pięciokrotnie nominowany do nagrody Emmy Bill D’Elia („Ally McBeal”, „Glee”), Stephen Gyllenhaal (prywatnie ojciec popularnego aktorskiego rodzeństwa Maggie i Jake’a Gyllenhaalów) oraz zdobywca nagrody Emmy Eric Laneuville („Życie jak sen”).

Już na długo przed premierą „Mentalista” był jednym z najbardziej oczekiwanych przez widzów seriali. Nic więc dziwnego, że premiera jego odcinka pilotażowego, która w USA odbyła się 23 września 2008 roku przyciągnęła przez telewizory 15,6 mln widzów, a jej powtórkowa emisja trzy dni później kolejnych 7,8 mln. Odcinki drugiej serii „Mentalisty” oglądało za oceanem średnio ponad 15 milionów widzów.

WYDANIE DVD
Na płytach obok prawie 16 godzin drugiego sezonu serialu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:

  • gagi z planu filmowego,
  • sceny dodatkowe
  • MENTALIZM: SZTUKA PODŚWIADOMOŚCI - poznaj prawdziwego mentalistę, Luka Jermeya, współpracującego z ekipą filmową i tłumaczącego swoje metody pracy, które wykorzystywane są w serialu;
  • SZTUKA MENTALIZMU; WEDŁUG CHRISA LONGA - producent wykonawczy Long spotyka się z Jermayem, by odkryć jak sztuka podświadomości została wpleciona w serial, poprzez analizę Redemption - odcinka otwierającego nowy sezon;
  • ZAGUBIONE DOWODY: sceny usunięte z 5 kluczowych odcinków

Źródło: informacja prasowa

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV