Przeczytaj w weekend

Mulan - nowy zwiastun. Bitwa i klimat w filmie opartym na animacji Disneya

Mulan to aktorska wersja kultowego filmu animowanego Disneya pod tym samym tytułem. Nowy zwiastun udowadnia, że nie będzie to kopia animacji, tak jak inne produkcje z ostatnich lat.

Mulan to aktorska wersja kultowego filmu animowanego Disneya pod tym samym tytułem. Nowy zwiastun udowadnia, że nie będzie to kopia animacji, tak jak inne produkcje z ostatnich lat.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  mulan 

Mulanto film aktorski oparty na animacji Disneya oraz chińskiej legendzie, która była również jej podstawą. Superprodukcja nie będzie musicalem, ponieważ twórcy stawiają na wielkie kostiumowe widowisko z przygodą, bitwami i akcją w stylu chińskich filmów kostiumowych i historycznych.  Piosenki z animacji będą obecne w formie ilustracyjnej, czyli muzyka ilustracyjna filmu będzie opierać się na ich melodyce.

Historia rozpoczyna od tego, że cesarz Chin wydaje dekret, że każdy mężczyzna z rodziny musi służyć w armii, by bronić kraju przed najeźdźcami. To wpływa na Hua Mulan, najstarszą córkę czcigodnego wojownika, która decyduje się zająć jego miejsce z powodu jego podupadającego zdrowia. Przebrana za mężczyznę imieniem Hua Jun, cały czas jest poddawana sprawdzianom, które musi pokonać przez wydobycie wewnętrznej siły i prawdziwego potencjału. Epicka przygoda zmieni ją w potężną wojowniczkę, która zdobędzie szacunek kraju... i dumnego ojca.

Opublikowano dwa zwiastuny filmu. Pierwszy to pełny amerykański zwiastun. Drugi to trailer przygotowany na rynek chiński.

W obsadzie znajdują się Liu Yifei (Mulan), Donnie Yen (Tung, mentor i nauczyciel Mulan), Jet Li (cesarz Chin), Gong Li (potężna Xianniang i czarny charakter filmu), Jason Scott Lee (Böri Khan), Yoson An (Cheng Honghui), Tzi Ma (ojciec Mulan), Ron Yuan (sierżant Qiang), Doua Moua (Po),Jimmy Wong (Ling), Chen Tang (Yao) oraz Xana Tang (siostra Mulan). Role ma też legendarna Pei-Pei Cheng, jedna z pierwszych kobiecych gwiazd kina akcji, która święciła triumfy w Hongkongu w latach 60. ubiegłego wieku.

Scenariusz napisali Lauren Hynek, Rick Jaffa, Amanda Silver i Elizabeth Martin. Za kamerą stoi Niki Caro.

Mulan - premiera 27 marca 2020 roku.

 

 

Źródło: Disney / zdjecie główne: Disney

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV