Przeczytaj w weekend

Nawiedzony dom na wzgórzu - 2. sezon będzie bardziej przerażający?

Nawiedzony dom na wzgórzu to serialowy horror, który otrzymał także 2. sezon. Jak zapowiada twórca, nowa odsłona będzie jeszcze bardziej przerażająca.

Nawiedzony dom na wzgórzu to serialowy horror, który otrzymał także 2. sezon. Jak zapowiada twórca, nowa odsłona będzie jeszcze bardziej przerażająca.

Nawiedzony dom na wzgórzu to ubiegłoroczny serial Netflixa, który okazał się prawdziwym przebojem - produkcja z dreszczykiem zebrała świetne recenzje zarówno od krytyków jak i od widzów i cieszy się dużą popularnością. Jak wiemy już od jakiegoś czasu, serial doczeka się 2. sezonu - opowie on jednak zupełnie inną, niezależną historię, a oficjalny tytuł nowej serii to The Haunting of Bly Manor. Łączniczką nowej produkcji z pierwszym sezonem będzie Victoria Pedretti (serialowa Nel), która powróci w obsadzie w nowej roli.

Na razie nie widzieliśmy jeszcze żadnych materiałów promocyjnych, ale twórca i reżyser serialu - Mike Flanagan - już teraz obiecuje, że nadchodząca seria będzie jeszcze bardziej przerażająca. Jak mówi:

Historie Henry'ego Jamesa [autor książkowego pierwowzoru dla The Haunting of Bly Manor - przyp. red.] to dla nas punkt wyjścia dla całego sezonu, więc w wielu względach jest to coś zupełnie nowego. Według mnie to świetny sposób na rozwinięcie niektórych rzeczy, które tak dobrze wyszły w pierwszym sezonie - tym bardziej, że mamy tu nową historię i nie ma konieczności ograniczania się decyzjami, które podjęliśmy ostatnim razem. Dla fanów Henry'ego Jamesa ten sezon będzie to dość szalony, a dla ludzi, którzy nie znają jego pracy - niesamowicie przerażający. Ja już teraz myślę, że jest znacznie straszniej niż w pierwszej serii, więc jestem bardzo podekscytowany!

W 2. sezonie główną bohaterką całej historii będzie guwernantka imienim Dani, która opiekuje się dwójką niezwykłych sierot. Powieść była już przenoszona na ekrany, czego przykładem jest adaptacja W kleszczach lęku (1961). Nakręcono także jej prequel pod tytułem Koszmary (1971).

The Haunting of Bly Manor - premiera serialu na platformie Netflix odbędzie się w 2020 roku.

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: Netflix

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV