Obsadzono główną bohaterkę serialu fantasy „Outlander”

Po długich poszukiwaniach Ron Moore, twórca serialu fantasy stacji Starz pt. Outlander, znalazł odtwórczynię głównej roli.

Po długich poszukiwaniach Ron Moore, twórca serialu fantasy stacji Starz pt. Outlander, znalazł odtwórczynię głównej roli.

Adam Siennica

Adam Siennica

Tagi:  casting 

Główną rolę Claire Randall zagra Caitriona Balfe, którą ostatnio oglądaliśmy w filmie Iluzja. Projekt oparty jest na serii książek autorstwa Diany Gabaldon.

Najnowszy serial Rona Moore'a (twórcy Battlestar Galactica) to produkcja łącząca kilka gatunków: romans, science fiction, historię i przygodę, która rozgrywa się w dwóch planach czasowych. Główną bohaterką będzie Claire - pielęgniarka opiekująca się rannymi żołnierzami podczas II wojny światowej, która niespodziewanie przenosi się w czasie do roku 1743. Wtedy to zaczyna się jej prawdziwa przygoda. Wychodzi za mąż za Jamiego (Sam Heughan) - romantycznego, szkockiego wojownika, ale jednocześnie cały czas związana jest ze swoim mężem ze współczesności.

[cytat=mówi autorka książki o castingu] W chwili, gdy Caitriona Balfe pojawiła się na ekranie, usiadłam prosto i powiedziałam "Oto ona". Pomiędzy nią i Samem Heughanem po prostu iskrzy. Casting Claire Randall był długim procesem, ponieważ jest to kluczowa rola dla sukcesu serialu. Historia opowiadana jest z jej punktu widzenia i widzimy wszystko jej oczyma, więc ważne było, by grała ją odpowiednia aktorka. Caitriona nie była na niczyim radarze, nie była na żadnej liście, ale kiedy zobaczyliśmy jej nagranie z przesłuchania, od razu wiedzieliśmy, że jest wyjątkowa. Po wspólnym czytaniu z Samem wiedzieliśmy, że mamy Claire. [/cytat]

Zdjęcia mają ruszyć jesienią w Szkocji. Premiera serialu Outlander w 2014 roku.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV