Octopus Film Festival 2021 - pełny program już dostępny. Co warto obejrzeć?
Gdański Octopus Film Festival 2021 już niebawem ruszy wraz z 4. edycją w Gdańsku. Nie zabraknie nowych atrakcji, ale powrócą też stare cykle. Pełny program już dostępny.
Gdański Octopus Film Festival 2021 już niebawem ruszy wraz z 4. edycją w Gdańsku. Nie zabraknie nowych atrakcji, ale powrócą też stare cykle. Pełny program już dostępny.
Octopus Film Festival 2021 doczeka się 4. edycji nietypowego festiwalu organizowanego w Gdańsku, gdzie seasne odbywają się w industrialnym otoczeniu Stoczni Gdańskiej. Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-8 sierpnia 2021 roku. Filmem otwarcia wybrano gatunkowy hit prosto z Sundance Film Festival, a w programie m.in. retrospektywa Marka Piestraka, australijskie kino eksploatacji, spotkanie z Michałem Fajbusiewiczem czy seanse w nietypowych lokacjach.
46 filmów na 59 seansach, 10 polskich premier, 11 lokacji (w tym jedna ukryta przez organizatorów). Pełny program znajduje się na stronie festiwalu. Karnety już w sprzedaży, zaś start sprzedaży biletów na pojedyncze wydarzenia rozpocznie się we wtorek, 27 lipca od godziny 10:00.
Znany z pierwszych trzech edycji cykl Nowe Kino Gatunkowe w tym roku zamieni się w Konkurs Główny festiwalu. Widzowie zobaczą w nim tytuły, które nie były wcześniej prezentowane stacjonarnie w Polsce i będą mogli wcielić się w rolę jurorów decydując, który z nich otrzyma główną nagrodę. Jednym z patronatów medialnych Festiwalu będzie także w tym roku portal naEKRANIE.pl.
Poniżej treść informacji prasowej na temat programu od organizatora:
W tym roku kontynuujemy tradycję seansu z lektorem na żywo! W środę, drugiego dnia festiwalu, cofniemy się do początku lat dziewięćdziesiątych, do okresu największej popularności thrillera erotycznego, by razem z Michaelem Douglasem i Sharon Stone poczuć „Nagi instynkt". W tym wypadku Sharon Stone przemówi jednak zmysłowym głosem Katarzyny Figury, która przeczyta dialogi do thrillera Paula Verhoevena na żywo. Aktorka będzie też gościem festiwalu i na spotkaniu z widzami opowie o swojej (niejednej) przygodzie z kinem gatunkowym i nie tylko.
Program ujawnił też kolejny seans specjalny w wyjątkowej lokalizacji. Poza filmami „Moon" w namiocie sferycznym, „Turbo Kid" na stoczniowym Dziedzińcu 66A, czy „π" w Plenum, na widzów czeka wyjątkowy pokaz jednego z największych klasyków współczesnego kina – „Łowca Androidów" na terenie Elektrociepłowni Gdańsk! Niedocenione w momencie swojej premiery dzieło Ridleya Scotta, po latach stało się wzorem ambitnego science fiction, które doczekało się nie tylko setek nawiązań i hołdów, ale też udanej kontynuacji. Ponieważ tego typu kino zasługuje na wyjątkową oprawę, na Octopusie „Łowcę androidów" zaprezentujemy w industrialnych przestrzeniach gdańskiej elektrociepłowni przywołujących na myśl filmowe miasto przyszłości.
Stali bywalcy Octopusa nie będą zawiedzeni, bo 4. edycja festiwalu to także powrót Michała Oleszczyka w roli programera, by zaoferować widzom kolejną wycieczkę po rzadko uczęszczanych rejonach kina, gdzie kicz, nieudolność, przesada, kabotyństwo, zamroczenie, delirium i ekstaza łączą się w jedyny w swoim rodzaju filmowy smak. Oto kolejna odsłona „Malinobrania"! W programie znajdą się: „Can't Stop the Music", czyli komedia muzyczna z The Village People, która była tak okropna, że zapoczątkowała przyznawanie Złotych Malin – Oscarów w krzywym zwierciadle, czyli najsłynniejszych nagród filmowych przyznawanych najgorszym produkcjom minionego roku; „Egzorcysta 2: Heretyk", czyli bardzo nieudany sequel legendarnego horroru; i „Robot Monster".
Octopus Film Festival nie tylko zapewnia przednią rozrywkę, ale też uczy! W tym roku po raz pierwszy zostaną zaprezentowane filmy dokumentalne opowiadające o historii kina – w tym dwa premierowo! W programie: – „Gęstwa mroczna, dni zaklęte: historia folk horroru" – polska premiera – ten trwający ponad trzy godziny dokument Kier-La Janisse to prawdziwa encyklopedia wiedzy o gatunku. Dla miłośników kina gatunkowego pozycja obowiązkowa. – „Królowie wideo" – polska premiera – nakręcony z pasji dokument opowiadający historię rozwoju kaset wideo w byłej Czechosłowacji. Pełny fascynujących anegdot i opowieści, umożliwia skonfrontowanie wspomnień naszych sąsiadów z własnymi wideodoświadczeniami. – „Niezupełnie Hollywood" – Mark Hartley opowiada szaloną i pełną zaskoczeń historię Ozploitation, czyli australijskich filmów gatunkowych lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.
Źródło: materiały prasowe
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1990, kończy 35 lat
ur. 1976, kończy 49 lat
ur. 1982, kończy 43 lat
ur. 1961, kończy 64 lat
ur. 1977, kończy 48 lat