Olivier Megaton opowiada o „Uprowadzonej 2”
Prace nad sequelem nieoczekiwanego hitu z Liamem Neesonem w roli głównej trwają. Megaton podczas promocji "Colombiany" wyjawił kilka szczegółów.
Prace nad sequelem nieoczekiwanego hitu z Liamem Neesonem w roli głównej trwają. Megaton podczas promocji "Colombiany" wyjawił kilka szczegółów.

Najpierw zdradził, że "Colombiana", która właśnie zadebiutowała w amerykańskich kinach jest tak naprawdę przerobionym sequelem "Leona Zawodowca". Przez 12 lat Megaton i Besson próbowali zrealizować "Mathildę", a gdy w końcu się nie udało, Besson przerobił scenariusz, aby był to niezależny film.
Jeśli chodzi o "Uprowadzoną 2", reżyser wyjawił, że będzie w niej dużo podobieństw do "Colombiany". Otóż postać Maggie Grace, córki Liama Neesona ma być jedną z osi scen akcji. Stwierdził, że Maggie ma być jak Zoe Saldana w "Colombianie".
Dodał, że "Uprowadzona 2" to bardzo trudny projekt. Gdy pierwsza część miała premierę we Francji w lutym 2008 roku, nie odniosła sukcesu. Dopiero rok później w Stanach Zjednoczonych i na świecie stał się hitem. Chcą wysnuć wnioski, co było zaletą pierwszej części i rozbudować to w sequelu. Neeson ma być bardziej groźny niż w jedynce. Podkreślił także, że poniekąd zrobił kontynuację "Uprowadzonej" filmem "Tożsamość", który według reżysera był nieudaną kopią hitu.



naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1994, kończy 31 lat
ur. 1982, kończy 43 lat
ur. 1961, kończy 64 lat
ur. 1988, kończy 37 lat
ur. 1980, kończy 45 lat

