Opowieści z Narnii – Netflix stworzy filmy i seriale w świecie fantasy!

Opowieści z Narnii to jeden z najpopularniejszych światów fantasy stworzony w książkach przez C.S. Lewisa. Netflix kupuje prawa oraz ogłasza seriale i filmy.

Opowieści z Narnii to jeden z najpopularniejszych światów fantasy stworzony w książkach przez C.S. Lewisa. Netflix kupuje prawa oraz ogłasza seriale i filmy.

Adam Siennica

Adam Siennica

The Chronicles of Narnia będą mieć nowe życie w Netflixie. Informację ogłoszono na oficjalnym profilu serii na Facebooku, gdzie wklejono informacją prasową platformy. Netflix podpisał wieloletnią umowę z firmą C.S. Lewisa, na mocy której stworzą seriale oraz filmy osadzone w książkowym świecie fantasy.

Tworzone produkcje mają być oparte na całym cyklu Opowieści z Narnii Lewisa. W odróżnieniu od studia odpowiedzialnego za kinowe filmy, które pojawiały się na ekranach, Netflix zakupił prawa do wszystkich tomów serii.

Za realizację seriali będzie odpowiadać Netflix oraz Entertainment One Marka Gordona. Wśród producentów wykonawczych filmów oraz seriali będą Douglas Gresham i Vincent Sieber.

- Opowieści z Narnii C.S. Lewisa trafiały do pokoleń czytelników na całym świecie. Rodziny zakochiwały się w postaciach jak Aslan i całym świecie Narnii. Jesteśmy podekscytowani tym, że Netflix będzie domem dla tego świata przez nadchodzące lata - napisał w oświadczeniu Ted Sarandos, dyrektor programowy Netflixa.

Z informacji prasowej wynika, że wszystkie filmy i seriale będą ze sobą powiązane fabularnie. Nie wiadomo, czy będą przenoszone tylko historie z książek, czy twórcy rozważają tworzenie nowych opowieści w tym świecie. Na pewno na początek idą książki. Więcej szczegółów nie wyjawiono.

Źródło: Netflix / zdjęcie główne: Netflix

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV