Oscary 2021 - oglądalność najniższa w historii! Producent odpowiada na krytykę
W 2021 roku nikogo nie interesują Oscary? Takie można odnieść wrażenie po wynikach oglądalność i krytyce. Choć to nada wysoka liczba widzów, jest najniższa w historii gali.
W 2021 roku nikogo nie interesują Oscary? Takie można odnieść wrażenie po wynikach oglądalność i krytyce. Choć to nada wysoka liczba widzów, jest najniższa w historii gali.
Oscary 2021 nie miały zbytnio zainteresowania, co można było odczuć w sieci na długo przed kwietniową galą. Według firmy Nielsen galę w USA oglądało zaledwie 9,85 mln Amerykanów. Do tego osiągnięto gorszy współczynnik 1,9 w grupie demograficznej 18-49, co ma wpływ na zyski z reklam.
Ten wynik oznacza, że jest to najniższa oglądalność Oscarów w historii. Do tej pory najniższa była w 2020 roku, jeszcze przed pandemią. Gala z 2021 roku zebrała o 58% mniej widzów. Natomiast w kwestii grupy docelowej spadek wyniósł 64,2%.
Dziennikarze zwracają uwagę. że jest to sytuacja oczekiwana od dawna, ponieważ widzowie nie są zainteresowani wirtualnymi galami, co widzieliśmy w wynikach oglądalności różnych tego typu wydarzeń. Do tego oscarowe filmy nie miały ani atrakcyjnych, głośnych nazwisk, ani nie było blockbusterów w ważnych kategoriach, które przyciągają do oglądania.
Sama telewizja ABC ma niebawem opublikować swoje dane. Nikt jednak nie oczekuje, że jakoś szczególnie się zmienią.
Oscary 2021 - odpowiedź na krytykę
Ci, którzy oglądali galę nie mają zbyt dobrego zdania o decyzjach jej producentów. Najbardziej zdenerwowało ich, że kategoria najlepszy aktor była na końcu, a nie jak zawsze kategoria najlepszy film. Wielu uznało tę decyzję za znak, że na pewno Chadwick Boseman dostanie pośmiertnego Oscara. Tak jednak się nie stało i nagrodę otrzymał Anthony Hopkins za rolę w Ojcu. To rozwścieczyło sporą grupę odbiorców. Na krytykę reaguje Rob Miller z Walt Disney Television, który zdradza dwie ważne rzeczy: nikt z producentów szykujących gale nie wiedział, kto dostanie statuetkę oraz podczas całej gali więcej kategorii było pomieszanych, nie tylko ta jedna krytykowana. Podjęli taką decyzję, aby nie robić tego według schematu z ostatnich lat, by widz nie odczuwał, że znów ogląda to samo i tym samym chcieli sprawić, że wszyscy będą czekać na to, co się wydarzy, bo nie ma przewidywalności.. Uznali, że w przypadku kategorii aktorskiej było to ryzyko, które wzięli pod uwagę.
Producent nie do końca tłumaczy problem z In Memoriam, który miał tak zabójcze tempo, że trudno było zarejestrować każdego, komu oddano hołd. Twierdzi on, że ten segment jest zawsze trudny do rozgryzienia. Za przyczynę sytuacji uznaje oczywistość: wybrano taką piosenkę i całą resztę dopasowano do jej tempa.
Źródło: deadline.com, variety.com
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1972, kończy 53 lat
ur. 1955, kończy 70 lat
ur. 1962, kończy 63 lat
ur. 1953, kończy 72 lat
ur. 1970, kończy 55 lat