Outlast II może nie zadebiutować w Australii z uwagi na zbyt szokujące sceny

Wiele wskazuje na to, że druga część survival horroru od studia Red Barrels będzie obfitować w bardzo kontrowersyjne sceny. Z tego też powodu, premiera gry w Australii stoi pod znakiem zapytania.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Australia posiada wyjątkowo surowe prawa dotyczące przemocy w grach. Z tego też powodu, w tym kraju nie zadebiutowały takie produkcje, jak np. Postal, Manhunt, a nawet Hotline Miami 2, w którym brutalne sceny przedstawione są w pikselowej grafice, a nie w sposób fotorealistyczny. Teraz dowiedzieliśmy się o kolejnej grze, której póki co odmówiono nadania kategorii wiekowej – produkcją tą jest Outlast II.

Czytaj także: Trwają prace nad The Evil Within 2?

Uwaga, poniższy opis zawiera spojlery z gry.

Kontrowersyjna scena, która sprawiła, że grze nie przyznano kategorii wiekowej, przedstawia rytualną orgię z udziałem humanoidalnych stworzeń. Scena ta ma być halucynacją, jednak przedstawiono ją w dość obrazowy sposób, który nie pozostawia wątpliwości z czym mamy do czynienia.

Wizja głównego bohatera się rozmywa i widzi on coś, co przypomina rytualną orgię. Jego żona, Lynn, woła o pomoc wołając „To boli! O Boże!”, zwisając z łańcuchów zawieszonych na platformie. Humanoidalne stwory o szarej skórze, pokryte krwią i bliznami, wyglądają jakby uprawiały seks, podczas gdy inne modlą się, śpiewają i gestykulują. 

Dwa stworzenia wydają się uprawiać seks od tyłu, inny siada okrakiem w okolicach krocza drugiego, poruszając rytmicznie biodrami. W tle widoczne są też dwie inne pary, które wydają się uprawiać seks. 

Podczas gdy Blake krzyczy do stworów „Zostawcie ją!”, stwór płci żeńskiej z nagimi piersiami, pcha go na plecy, przytrzymuje jego ręce i kilkukrotnie ociera się o niego kroczem. Blake oponuje, krzycząc „Nie! Przestań!”, stworzenie napiera ponownie, a następnie umieszcza swoją twarz w okolicy jego podbrzusza, po czym podnosi się i wyciera usta. 

Chociaż wiele fragmentów tej sceny nie jest w pełni widocznych, otoczenie i agresywne zachowanie potwora wskazują, że jest to napaść o charakterze seksualnym. Według opinii Rady (Australian Classification Board) to wszystko, w połączeniu z obiekcjami Blake’a i jego udręką sprawia, że mamy do czynienia z przedstawieniem przemocy seksualnej.  – tak decyzję o nieprzyznawaniu grze klasyfikacji wiekowej argumentuje Australian Classification Board.

Przedstawiciele Rady stwierdzili jednak, że gdyby ta kontrowersyjna scena została ocenzurowana, to gra mogłaby zadebiutować w Australii. Deweloperzy ze studia Red Barrels nie skomentowali jeszcze całej sprawy.

Gra Outlast II ma zadebiutować 25 kwietnia tego roku i będzie dostępna na PC, PlayStation 4 i Xboksa One. W naszym kraju grę wyda firma Cenega.

Źródło: nowloading.co; polygon.com / fot.

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
0 -

Bracia Winchester i Scooby Doo. Nowe…

W sieci pojawiły się nowe zdjęcia z oczekiwanego crossoveru seriali Nie z tego świata oraz…

Adam Siennica
0 -

The Walking Dead: sezon 8, odcinek…

8. sezon The Walking Dead nadal nie zachwyca. Ponownie mamy niezłe pomysły, które są zrealizowane…

Ocena recenzenta:
5
Piotr Piskozub
0 -

Avengers: Wojna bez granic – specyficzna…

W sieci pojawiło się kilka nowych informacji na temat filmu Avengers: Wojna bez granic. Wiemy…

Aleksander Mazanek
0 -

To nie jest Kratos jakiego znamy…

Już niedługo kolejna część przygód Kratosa. My już mieliśmy okazję zagrać w pierwsze 2 godziny…

Piotr Piskozub
0 -

Avengers: Wojna bez granic – Ostatnia…

Boss Logic stworzył nowy fanart do filmu Avengers: Wojna bez granic. Jego głośno komentowana praca…

Michalina Reda
0 -

Akcja The Walking Dead w różnych…

Robert Kirkman, twórca komiksów, został zapytany o to, czy akcja The Walking Dead może przenieść…

Co o tym sądzisz?