Outlast II może nie zadebiutować w Australii z uwagi na zbyt szokujące sceny

Wiele wskazuje na to, że druga część survival horroru od studia Red Barrels będzie obfitować w bardzo kontrowersyjne sceny. Z tego też powodu, premiera gry w Australii stoi pod znakiem zapytania.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Australia posiada wyjątkowo surowe prawa dotyczące przemocy w grach. Z tego też powodu, w tym kraju nie zadebiutowały takie produkcje, jak np. Postal, Manhunt, a nawet Hotline Miami 2, w którym brutalne sceny przedstawione są w pikselowej grafice, a nie w sposób fotorealistyczny. Teraz dowiedzieliśmy się o kolejnej grze, której póki co odmówiono nadania kategorii wiekowej – produkcją tą jest Outlast II.

Czytaj także: Trwają prace nad The Evil Within 2?

Uwaga, poniższy opis zawiera spojlery z gry.

Kontrowersyjna scena, która sprawiła, że grze nie przyznano kategorii wiekowej, przedstawia rytualną orgię z udziałem humanoidalnych stworzeń. Scena ta ma być halucynacją, jednak przedstawiono ją w dość obrazowy sposób, który nie pozostawia wątpliwości z czym mamy do czynienia.

Wizja głównego bohatera się rozmywa i widzi on coś, co przypomina rytualną orgię. Jego żona, Lynn, woła o pomoc wołając „To boli! O Boże!”, zwisając z łańcuchów zawieszonych na platformie. Humanoidalne stwory o szarej skórze, pokryte krwią i bliznami, wyglądają jakby uprawiały seks, podczas gdy inne modlą się, śpiewają i gestykulują. 

Dwa stworzenia wydają się uprawiać seks od tyłu, inny siada okrakiem w okolicach krocza drugiego, poruszając rytmicznie biodrami. W tle widoczne są też dwie inne pary, które wydają się uprawiać seks. 

Podczas gdy Blake krzyczy do stworów „Zostawcie ją!”, stwór płci żeńskiej z nagimi piersiami, pcha go na plecy, przytrzymuje jego ręce i kilkukrotnie ociera się o niego kroczem. Blake oponuje, krzycząc „Nie! Przestań!”, stworzenie napiera ponownie, a następnie umieszcza swoją twarz w okolicy jego podbrzusza, po czym podnosi się i wyciera usta. 

Chociaż wiele fragmentów tej sceny nie jest w pełni widocznych, otoczenie i agresywne zachowanie potwora wskazują, że jest to napaść o charakterze seksualnym. Według opinii Rady (Australian Classification Board) to wszystko, w połączeniu z obiekcjami Blake’a i jego udręką sprawia, że mamy do czynienia z przedstawieniem przemocy seksualnej.  – tak decyzję o nieprzyznawaniu grze klasyfikacji wiekowej argumentuje Australian Classification Board.

Przedstawiciele Rady stwierdzili jednak, że gdyby ta kontrowersyjna scena została ocenzurowana, to gra mogłaby zadebiutować w Australii. Deweloperzy ze studia Red Barrels nie skomentowali jeszcze całej sprawy.

Gra Outlast II ma zadebiutować 25 kwietnia tego roku i będzie dostępna na PC, PlayStation 4 i Xboksa One. W naszym kraju grę wyda firma Cenega.

Źródło: nowloading.co; polygon.com / fot.

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
breaking
0 -

To już oficjalne: Disney przejął 21st…

Disney ogłosił już oficjalnie, że przejął większość udziałów w 21st Century Fox. Ta transakcja przyniesie…

Adam Siennica
breaking
0 -

Kapitan Tsubasa powraca! Zobacz zwiastun nowego…

13 grudnia w Japonii odbyła się konferencja prasowa, podczas której ogłoszono nową adaptacją mangi o…

Michalina Reda
0 -

Co z kategorią wiekową Deadpoola 2?…

Bob Iger zabrał głos w sprawie nadchodzącego Deadpoola 2. Przypomnijmy, że po przejęciu 20th Century…

Adam Siennica
0 -

Liga Sprawiedliwości – oto Superman po…

Warner Bros, opublikował w sieci początkowe sceny filmu Liga Sprawiedliwości. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak…

Norbert Zaskórski
spoilery
0 -

25 filmów z najlepszymi fabularnymi twistami.…

Jeden z portali internetowych przygotował zestawienie produkcji filmowych z najbardziej szokującymi i najciekawszymi fabularnymi zwrotami…

Piotr Piskozub
0 -

Deadpool i Cable niczym Bóg i…

W sieci pojawił się nowy plakat filmu Deadpool 2, stylizowany na jedno z najsłynniejszych dzieł…

Co o tym sądzisz?